Tváří v tvář. Barokní portrét v zemích Koruny české

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisPředkládaná publikace se pokusila na vybraných příkladech ukázat ani ne tak stylový vývoj a umělecké kvality, jako především rozličné sociální funkce …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
460
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMoravské zemské muzeum
ISBN978-80-7028-495-7
EAN9788070284957
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.60 Kg
Rozměr210x355 mm
Vazbavázaná
Počet stran306

Bližší informace o knize "Tváří v tvář. Barokní portrét v zemích Koruny české"

Předkládaná publikace se pokusila na vybraných příkladech ukázat ani ne tak stylový vývoj a umělecké kvality, jako především rozličné sociální funkce portrétů, objednavatelské priority a proměny obrazových strategií v rámci elit barokní společnosti. Tváří v tvář. Barokní portrét v zemích Koruny české, autor Zuzana Macurová – Lenka Stolárová – Vít Vlnas (eds.).


Anotace knihy " Tváří v tvář. Barokní portrét v zemích Koruny české, autor Zuzana Macurová – Lenka Stolárová – Vít Vlnas (eds.)"

Tomu odpovídá i členění katalogu, strukturované podle sociálních skupin a konkrétního zaměření jednotlivých děl v kontextu dobové symbolické komunikace. Vedle oddílů zahrnujících podobizny příslušníků jednotlivých skupin společenských elit, tedy panovníků a členů jejich rodin, šlechty, katolického kléru a městského patriciátu s důrazem na učence a vzdělance, jsme záměrně vyčlenili i kapitoly soustředěné na portréty specifického poslání a společenské funkce, konkrétně na kostýmní podobizny typu portrait historié, sakrální identifikační portréty a konečně na obrazy zachycující podobu zemřelých osob. Jsme přesvědčeni, že takovéto členění podtrhuje různorodost dochovaného fondu barokních podobizen a akcentuje i mnohoznačnost a vrstevnatost jeho pramenného potenciálu. Důraz byl nově položen na rovnoměrné zastoupení podobizen z území dvou historických zemí Koruny české, Čech a Moravy. Stejně jako autoři průkopnické pražské výstavy z roku 1963 také my chápeme námi připravenou přehlídku především jako počátek procesu, během něhož bude třeba se vyrovnat s nově kladenými otázkami po charakteru společnosti barokní doby ve světle nových zjištění a metodických přístupů..
Moravské zemské muzeum

Obsah knihy: Tváří v tvář. Barokní portrét v zemích Koruny české

Tváří v tvář. Barokní portrét v zemích Koruny české - examplesTváří v tvář. Barokní portrét v zemích Koruny české - examplesTváří v tvář. Barokní portrét v zemích Koruny české - examplesTváří v tvář. Barokní portrét v zemích Koruny české - examplesTváří v tvář. Barokní portrét v zemích Koruny české - examplesTváří v tvář. Barokní portrét v zemích Koruny české - examples

Listování v knize: Tváří v tvář. Barokní portrét v zemích Koruny české

Ukázková kapitola [pdf; 0 MB]

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz