Trafology (2006-2014)

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisPražské umělecké uskupení Trafačka (Jan Kaláb, Michal Cimala, Jakub Nepraš a Blanka Čermáková) vydává rok po poslední výstavě v industriálních prostor…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
599
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelTrafo Gallery
ISBN9788026088264
EAN9788026088264
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.61 Kg
Rozměr220 x 330 mm
Vazbavázaná
Počet stran252

Bližší informace o knize "Trafology (2006-2014)"

Pražské umělecké uskupení Trafačka (Jan Kaláb, Michal Cimala, Jakub Nepraš a Blanka Čermáková) vydává rok po poslední výstavě v industriálních prostorách vysočanské trafostanice souhrnnou publikaci o osmi letech své existence. Trafology (2006-2014), autor Cimala Michal, Čermáková Blanka, Kaláb Jan, Nepraš Jakub, Urban Otto M., Vitvar Jan, Čermáková Blanka (ed.), Vitvar Jan (ed.).


Anotace knihy " Trafology (2006-2014), autor Cimala Michal, Čermáková Blanka, Kaláb Jan, Nepraš Jakub, Urban Otto M., Vitvar Jan, Čermáková Blanka (ed.), Vitvar Jan (ed.)"

Více jak 200 výstav, koncertů, performancí, graffiti jamů, projekcí, workshopů, divadelních představení, módních přehlídek a mezinárodních festivalů různého zaměření, spolu s dokumentací soužití v téměř čtyřicítce ateliérů a změnou okolního prostředí, včetně vlastní fasády, až do úplného srovnání budovy se zemí. 252 stran zachycuje atmosféru fotografiemi a citacemi z rozhovorů s rezidenty.
Pražské umělecké uskupení Trafačka (Jan Kaláb, Michal Cimala, Jakub Nepraš a Blanka Čermáková) vydává rok po poslední výstavě v industriálních prostorách vysočanské trafostanice souhrnnou publikaci o osmi letech své existence. Více jak 200 výstav, koncertů, performancí, graffiti jamů, projekcí, workshopů, divadelních představení, módních přehlídek a mezinárodních festivalů různého zaměření, spolu s dokumentací soužití v téměř čtyřicítce ateliérů a změnou okolního prostředí, včetně vlastní fasády, až do úplného srovnání budovy se zemí. 252 stran zachycuje atmosféru fotografiemi a citacemi z rozhovorů s rezidenty.

„Zamiloval jsem si hlavně ani ne tak halu, ale ten barák, protože je to nádherná stavba. Schodiště tubusový a výstup na pavlače. Dispozice baráku a dvora, jak je to hezky členěný, to je skvělá
architektura.“

„Honza Kaláb měl v ruce ohromný balíky klíčů a chodil s partičkou lidí po domě. Odemykali ty příšerný feťácký byty a každej si rovnou vzal jedny klíče.“

„My jsme se tady potkali při kolaudaci sauny H3téčka. Vlastně až po sauně. V sanitce. Byli v sauně, přišla tam jeho bývalá, že ho chce zpátky a hodila mu do tváře hrnek. Zavolala se sanitka, že spadl do nádobí. Kdyby se do toho tahala ta holka, muselo by se to nahlásit. Skončil na plastice. No a za čtyři dny mi volal, že by mě rád viděl, a pak jsme se dali dohromady. A jak byla Mikulášská, tam už jsem byla těhotná. To bylo vlastně přesně po roce. Nakonec jsem na tý Bulovce i rodila.“

Na redakci rozhovorů Blanky Čermákové s vybranými rezidenty se podílel Jan H. Vitvar, sumarizující historický text sepsal Otto M. Urban, úvody do kapitol přispěli zakládající umělci. Fotografie poskytli umělci z vlastních archivů s doplněním snímků od Tomáše Rasla, Markéty Dlouhé Márové, Václava Hníka, Alžběty Jungrové a dalších. Grafický design zpracoval dvorní grafik Trafačky Michal Škapa. Kniha obsahuje i redukovaný anglický překlad textů.

Každý z umělců, který Trafačkou za její relativně krátkou historii prošel, má v knize svůj prostor. Jedná se o velmi pestrou konstelaci osobností, zabývající se různými obory jako je např. architektura, malba, kresba, socha, videoinstalace, animace, konceptuální umění, graffiti, street art, urban art, performace, vytváření hudebních nástrojů, tkaní plátna, programování, zvukové instalace, DIY umění, atp. Jmenovitě např. Jan Kaláb, Martin Káňa, Jakub Nepraš, David Brudňák, Michal Dvořák, Michal Cimala, Blanka Čermáková, Jana a Vitché, Brad Downey, Hynek Vacek, Honet, Esher, Loomit, Robert Šalanda, Linda Čihařová, Anja Kaumann, Epos 257, Stanley Povoda, Jan Padyšák, Jiří Felcman, Jakub Janovský, Tomáš Bařinka, Adam Stanko, Zasd, Jan Mráz, Jakub Matuška, Světlana Fialová, Dan Vlček, Mario Chromý, Architekti H3T, Jan Vidlička, Petr Horák, Paul Aloisi, Charlie Green, Tereza Greschnerová, Matěj Hájek, Tomáš Skála, Aleš Zemene, Pavel Šebek, Michal Fábera, Veronika Daňhelová, Jan Vlček, Martin Krajc, Jakub Hubálek, Pavel Strachota, Terezie Honsová, Jiří Kaman, Václav Girsa, Darina Alster, Linda Mikolášková, Kateřina Zemene, Jan Zdvořák, Magdalena Nováková, Matěj Olmer, Aleš Brázdil, Martina Chloupa, Tereza Janoušková, Martin Vála, Pavel Šejgunov, Martina Chwistková, Jana Polášková, Milan Kyprý, Michal Pustějovský, Petra Oplatková, Lukáš Ježek, Tomáš Linhart, Yves Degoyon, Pavel Havrda, David Spriggs, Daniel Mach, Carlos No, Rybář, Josefína Jonášová, Michal Kohút, Filip Dvořák, Diamond, Lucamaleonte, Solo, Jagna Dembinska, Vojtěch Adamec, Matěj Hrbek, Jakub Pospíšil, Matěj Šrámek, Leonardo Stroka Ceballos, Anežka Hošková, Ellis Unique, Filip Kovařík, Jan Burgert, Jürgen Gross, Matthias Wermke, Mischa Leinkauf, Petr Brož, Jakub Roztočil, Tom Pazderka, Daniela Kožmínová a další..
Trafo Gallery

Obsah knihy: Trafology (2006-2014)

Trafology (2006-2014) - examplesTrafology (2006-2014) - examples

Listování v knize: Trafology (2006-2014)

Ukázková kapitola [pdf; 7,6 MB]

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz