Továrna na absolutno

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisDosud nejsložitější kniha nakladatelství Teapot. V limitovaném nákladu 100 číslovanych a signovaných výtisků bylo vytištěno na italském prémiovém papí…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 32 990 Kč - SLEVA
Cena s DPH
31 990
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelTeapot
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.50 Kg
Rozměr305 x 280 mm
Vazbaruční
Počet stranxx

Bližší informace o knize "Továrna na absolutno"

Dosud nejsložitější kniha nakladatelství Teapot. V limitovaném nákladu 100 číslovanych a signovaných výtisků bylo vytištěno na italském prémiovém papíru Materica a Sirio Pearl z papírny Fedrigoni. Šestý svazek bibliofilské edice Bonaventura. Deseti barevnými ručními tisky z vyšky kombinovanými s papírovými výřezy a papírovým objektem vypravila a ve svém studiu vytiskla Tereza Hradilková. Továrna na absolutno, autor Karel Čapek, Tereza Hradilková (Porigami).


Anotace knihy " Továrna na absolutno, autor Karel Čapek, Tereza Hradilková (Porigami)"

Kdo by někdy neslyšel o dystopickém románu-fejetonu Karla Čapka Továrna na absolutno? Kniha se nám v Teapotu odjakživa líbila, a tak jsme oslovili proslulou architektku, grafičku a výtvarnici Terezu Hradilkovou ze studia Porigami, aby pro nás přišla s vlastním konceptem. V knize vycítila environmentální téma odpadu a nadprodukce zboží, které se hromadí v přeplněných přístavech a nemá je kdo odvézt – nepřipomíná to něco z naší současnosti?

Pro knihu, při které je každý jeden kus ručně autorkou výtvarně zpracováván (celkem jich je sto kusů), připravila tato kouzelnice s papírem jeden ústřední objekt, antropomorfně pojatý Čapkův karburátor, a deset originálních ručních tisků, z nichž každý je jiný, doprovozených papírovými prostřihy. A abychom nezapomněli, nad mimořádně kvalitní textovou redakcí dohlížel vědecký kolektiv Ústavu české literatury Akademie věd ČR..
Teapot

Obsah knihy: Továrna na absolutno

Továrna na absolutno - examplesTovárna na absolutno - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz