To jsou Benátky

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisMěsto, kde všechno – od narození až po poslední cestu – nějak souvisí s mořem. Město, kde místo hlavní třídy mají kanál a po vodě jezdí i metaři a aut…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelBaobab
ISBN9788075150141
EAN9788075150141
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.45 Kg
Rozměr220 x 310 mm
Vazbavázaná
Počet stran64

Bližší informace o knize "To jsou Benátky"

Město, kde všechno – od narození až po poslední cestu – nějak souvisí s mořem. Město, kde místo hlavní třídy mají kanál a po vodě jezdí i metaři a autobusy se zvláštními šplouchavými jmény: vaporetto, motoscafo… To jsou přeci Benátky! To jsou Benátky, autor Miroslav Šašek.


Anotace knihy " To jsou Benátky, autor Miroslav Šašek"

Po Paříži, Londýnu, Římu nás Miroslav Šašek přivádí do jedinečného města na vodě. Pozorným okem a jemným štětcem zachytil paláce, gondoly, mosty i holuby. Čtenářům ukazuje, jak Benátky vypadaly před padesáti lety i stovky let předtím… a jak i vypadat budou, dokud moře nerozhodne jinak.
Jako obyčejně je tam takový souhrn všeho, co je zajímavé. Náměstí svatého Marka, holubi a dóžecí palác, prodavači korálů a pohlednic. Tady máš gondoliéry, gondoly se svatebčany a pohřeb na gondole, tady jsou uličky a kanály města, tady je takový typický benátský policista… A tady je bučintoró, to je ta loď, kterou vyjížděli každoročně na moře, aby slavili svatbu Benátek s mořem..
Baobab

Obsah knihy: To jsou Benátky

To jsou Benátky - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz