TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného

Sleva 76%
Autor
InformaceČesky, 2015
PopisPublikace, vycházející v roce nedožitých devadesátin mimořádně významného a originálního výtvarného umělce Dalibora Chatrného, přináší hned několik no…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena820 Kč - SLEVA 76%
Cena s DPH
199
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelB&P Publishing
ISBN978-80-7485-039-4
EAN9788074850394
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.10 Kg
Rozměr210 x 300 mm
Vazbavázaná, obsahuje DVD
Počet stran420

Bližší informace o knize "TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného"

Publikace, vycházející v roce nedožitých devadesátin mimořádně významného a originálního výtvarného umělce Dalibora Chatrného, přináší hned několik nových pohledů na jeho tvorbu. Především jsou zde poprvé souborně uveřejněny umělcovy vlastní texty, v nichž vnímavý čtenář může vysledovat východiska a vývoj jeho tvůrčích postojů i výtvarných postupů. TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného, autor Jiří Zahrádka, Dana Chatrná (eds.).


Anotace knihy " TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného, autor Jiří Zahrádka, Dana Chatrná (eds.)"

Celá kniha, obsahující téměř dva tisíce reprodukcí, je komponována jako příběh, který odkrývá podstatu Chatrného tvorby. Výběr z celoživotního díla je členěn do dvaadvaceti tematických oddílů, které pomáhají pochopit i pocitově vnímat různé typy výtvarného vyjádření, uvažování i osobního autorského experimentování. Velmi cenná je také skutečnost, že vedle reprodukcí obrazů, kreseb, grafik i prostorových objektů zde čtenář najde i textové záznamy a kresebné studie či poznámky, které tvorbě výsledného díla předcházely. V tomto aspektu je kniha koncipována novátorsky a umožňuje sledovat „v přímém přenosu“ celý proces umělcovy tvorby.
Doprovodnou teoretickou studii k umělcově tvorbě napsal historik umění a kurátor PhDr. Jiří Machalický, jehož text navazuje na tematické členění oddílů v obrazové části knihy, kterou uspořádal PhDr. Jiří Zahrádka, PhD (Masarykova univerzita, Moravské zemské muzeum) společně s umělcovou dcerou Danou Chatrnou. Důležitou součástí publikace je DVD se záznamy tzv. optickoakustických skladeb – autorských experimentálních filmů vycházejících z umělcových kreseb, objektů a grafik.
Významná osobnost českého výtvarného umění druhé poloviny dvacátého století je tak představena komplexním a přitom originálním a objevným způsobem. Kniha přináší cenný uměnovědný materiál, který uvítají teoretikové umění jako významný informační zdroj, ale především tohoto zajímavého a osobitého umělce veřejnosti přehlednou a poutavou formou přibližuje, takže bude jistě patřit do knihoven uměleckých škol, galerií a v neposlední řadě milovníků a sběratelů umění.

Hmotné a duchovní mi splývají v celek a jedno obsahuje druhé.
Tvořím v okamžiku uvolnění fyzických a psychických sil.
Osvobozuji se akcí, která v sobě nese sílu a přirozenost přírodního dění bez jakéhokoli symbolismu, bez potřeby dalšího pojmenování..
B&P Publishing

Obsah knihy: TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného

TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného - examplesTAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz