Sýkorka: Chickadee

Autor
Informace, 2010
PopisPublikace představuje písmo Sýkorka, které odvodil jeho tvůrce, typograf Jiří Lammel, z abstraktních linií obrazů malíře Zdeňka Sýkory. Text knihy je …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
399
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMuseum Kampa
ISBN9788087344071
EAN9788087344071
Rok vydání
Hmotnost0.15 Kg
Rozměr175x175 mm
Vazbavázaná
Počet stran48

Bližší informace o knize "Sýkorka: Chickadee"

Publikace představuje písmo Sýkorka, které odvodil jeho tvůrce, typograf Jiří Lammel, z abstraktních linií obrazů malíře Zdeňka Sýkory. Text knihy je tištěn Sýkorkou, paralelně vytištěn běžným tiskovým písmem anglický překlad. Publikace vyšla v nákladu 300 výtisků. Z linií Zdeňka Sýkory vzešlo i logo Muzea Kampa Sýkorka: Chickadee, autor Jiří Lammel, Zdeněk Sýkora (ilustrátor).


Anotace knihy " Sýkorka: Chickadee, autor Jiří Lammel, Zdeněk Sýkora (ilustrátor)"

Jiří Lammel

Narozen 7. Února 1963 v Trutnově. Vystudoval zemědělskou školu v Litomyšli a grafickou školu v Praze. Ženatý, manželka Zdena , dcery Eva a Zuzana. Po vojně nastoupil do Střediska architektury v Praze jako knihař. Se založením rodiny nastoupil na místo vedoucího tiskárny VČT v Litomyšli. V roce 1989 byl spoluzakladatel OF v Litomyšli a s Petrem Lorencem založil tiskárnu HRG v Litomyšli. V roce 2002 z tiskárny odstoupil a Meda Mládková mu nabídla místo ředitele Musea Kampa v Praze, kde strávil jedenáct let. Jako ředitel Musea Kampa a také jako první ředitel Smetanovy výtvarné Litomyšle organizoval stovky výstav doma i v zahraničí. Jeho vztah k výtvarnému umění je patrný i z jeho vlastní tvorby. Od roku 2004 se zabývá českou státností ve výtvarném umění. Posledních deset let se také zabývá grafickým designem. Byl oceněn třemi cenami Nejkrásnější česká kniha a cenou poroty akademie věd. Žije a pracuje v Litomyšli.


Zdeněk Sýkora
Sýkora se narodil v roce 1920 v Lounech a prožil zde celý život až do posledních dnů. Po počátečním experimentování se surrealismem a kubismem se od konce čtyřicátých let věnoval krajinomalbě, která zůstala jeho celoživotní láskou. Generalizací přírodních forem dospěl k abstraktnímu výrazu a od počátku 60. let maloval kompozice založené na vztazích základních geometrických tvarů. Byl známý zapojením matematiky a počítačů do výtvarné tvorby..
Museum Kampa

Obsah knihy: Sýkorka: Chickadee

Sýkorka: Chickadee - examplesSýkorka: Chickadee - examplesSýkorka: Chickadee - examplesSýkorka: Chickadee - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz