Střední Evropa je jako pták s očima vzadu

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisPohled na české dějiny, politiku a především pečlivá analýza a sledování příčin a následků různých událostí počínaje vznikem Československa až po souč…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
388
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN9788087683903
EAN9788087683903
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr130x220
Vazbabrožovaná
Počet stran430
PřekladatelRupnik Jacques, ilustrace

Bližší informace o knize "Střední Evropa je jako pták s očima vzadu"

Pohled na české dějiny, politiku a především pečlivá analýza a sledování příčin a následků různých událostí počínaje vznikem Československa až po současné postoje k migraci a Evropské unii. Střední Evropa je jako pták s očima vzadu, autor kolektiv.


Anotace knihy " Střední Evropa je jako pták s očima vzadu, autor kolektiv"

Kniha je výběrem nejdůležitějších úvah, většina textů zde vychází česky poprvé, v plném znění jsou také nyní publikovány některé přednášky. Rupnik sleduje domácí poměry ve středoevropském i evropském kontextu s vnějším odstupem, ale zároveň s důkladnou znalostí vnitřních zvláštností, se zaujetím a porozuměním pro zemi, v níž se narodil a vyrůstal. V Česku i ve světě uznávaný analytik díky svému nadhledu provětrává některé zažité stereotypy a narativy a usazuje do patřičných souvislostí také řadu mýtů počínaje osudovými osmičkami v česko-slovenských dějinách, jimž je věnován úvod k této knize..
neuveden


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz