Staré řecké báje a pověsti

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%
Autor
InformaceČesky, 2017
PopisStaré řecké báje a pověsti, pravděpodobně nejznámější kniha Eduarda Petišky s legendárními a mimořádně zdařilými ilustracemi Zdeňka Sklenáře obsahuje …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
399
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Zdeněk Sklenář
ISBN9788025720912
EAN9788025720912
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.60 Kg
Rozměr240x325 mm
Vazbavázaná
Počet stran256

Bližší informace o knize "Staré řecké báje a pověsti"

Staré řecké báje a pověsti, pravděpodobně nejznámější kniha Eduarda Petišky s legendárními a mimořádně zdařilými ilustracemi Zdeňka Sklenáře obsahuje příběhy z řecké mytologie převyprávěné pro děti a mládež. Staré řecké báje a pověsti, autor Petiška Eduard, Zdeněk Sklenář.


Anotace knihy " Staré řecké báje a pověsti, autor Petiška Eduard, Zdeněk Sklenář"

V jednotlivých příbězích se mladí čtenáři setkají s nejznámějšími řeckými bohy (např. Diem, Athénou, Afroditou, Apollonem), hrdiny (Heraklem, Theseem, Odyseem nebo Oidipem) či mytickými postavami i monstry (Amazonkami, Kerberem, Pegasem, Medúzou či Kerberem). Autor, jemuž politická situace v tehdejším Československu bránila psát pro dospělé, vnímal Staré řecké báje a pověsti zároveň jako metaforický „román a o životě v Čechách“, o českých zoufalstvích a nadějích. Právě v tomto archetypickém pojetí antické látky zřejmě spočívá její trvalý úspěch, nejedná se totiž jen o převyprávění antických mýtů, nýbrž komplexní svědectví o lidském životě a charakteru, srozumitelné v každé době a ve všech jazycích, do nichž kniha byla přeložena (kupř. ve Francii dosáhla kolem pětadvaceti vydání a stala se školní četbou). I u nás se kniha od prvního vydání v roce 1958, dočkala více než patnácti vydání a od té doby oslovila několik generací čtenářů. Současné vydání doprovázejí půvabné a mimořádně zdařilé ilustrace profesora Zdeňka Sklenáře. Kniha zároveň vychází i ve speciální úpravě jako bibliofilie.
Eduard Petiška (1924–1987), od jehož smrti uplyne v letošním roce 30. let, byl český spisovatel knih pro děti, mládež i dospělé, překladatel, básník, dramatik, ale i editor V. Dyka, F. Hrubína či E. Frynty. Jeho knihy byly přeloženy do několika desítek jazyků, Staré řecké báje a pověsti si však mezi nimi dodnes uchovaly klíčové postavení..
Galerie Zdeněk Sklenář

Recenze knihy: Staré řecké báje a pověsti


rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 01.06.2017, iUmeni.cz
Klasické zpracování Starých řeckých bájí s úžasnými ilustracemi Zdeňka Sklenáře nesmí chybět v každé knihovně

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz