Sochy z hlíny. Terakoty italských mistrů 15. až 18. století ze sbírek Národní galerie v Praze.

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisKatalog je nedílnou součástí projektu financovaného z větší části z prostředků Ministerstva kultury udělovaných v rámci soutěže Národní kulturní ident…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
390
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNárodní galerie v Praze
ISBN978-80-7035-806-1
EAN9788070358061
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.00 Kg
Rozměr210x270 mm
Vazbavázaná
Počet stran194

Bližší informace o knize "Sochy z hlíny. Terakoty italských mistrů 15. až 18. století ze sbírek Národní galerie v Praze."

Katalog je nedílnou součástí projektu financovaného z větší části z prostředků Ministerstva kultury udělovaných v rámci soutěže Národní kulturní identita (NAKI II). Cílem výstavy a doprovodné publikace je představit veřejnosti metody průzkumy vzácných uměleckých děl z terakoty, jak z pohledu umělecko-historického, tak z hlediska přírodovědných věd. Sochy z hlíny. Terakoty italských mistrů 15. až 18. století ze sbírek Národní galerie v Praze., autor Olga Kotková Radka Šefců (eds.).


Anotace knihy " Sochy z hlíny. Terakoty italských mistrů 15. až 18. století ze sbírek Národní galerie v Praze., autor Olga Kotková Radka Šefců (eds.)"

Monografie shrnuje problematiku průzkumu a restaurování děl Ležící torzo a Mužské a ženské torzo, určených původně pro fontánu lázeňství v československém pavilonu na světové výstavě v Paříži v roce 1937. Jde o jedny z prvních a výjimečně dochovaných uměleckých děl z plastu - acetátu celulózy. Uměleckohistorická část uvádí Pešánkovu tvorbu a vznik obou plastik v kontextu českého a světového umění. Problematika mezioborového průzkumu děl z těchto materiálů a následné restaurátorské postupy, prezentované v jednotlivých kapitolách, jsou v čském prostředí jedinečné a otevírají tak komplikovanou problematiku přístupu, ochrany a uchování uměleckých děl z moderních materiálů - plastů.
Atraktivní formou ukazuje výhody interdisciplinární spolupráce historika umění, restaurátora, přírodovědce a specialistů z Vysoké školy chemicko-technologické. Jednotlivé příspěvky zpřístupňují způsoby nejnovějších neinvazivních analýz, jež pomáhají odhalit, co se skrývá pod povrchem uměleckých děl.

Publikace dále představuje, jak se vyhodnocuje materiálový rozbor s ohledem na užití specifického materiálu - keramiky a glazur.
Ukázuje čtenáři, jak tyto průzkumy pomáhají při restaurování a každodenní péči o kulturní dědictví.
Téma projektu reaguje na dlouhodobý zájem návštěvníků stálých expozic o problematiku exaktního průzkumu a metody restaurování uměleckých děl..
Národní galerie v Praze


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz