Sochař Jiří Seifert

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisMonografie se zabývá sochařským dílem Jiřího Seiferta v co nejširších biografických, historických i uměleckohistorických souvislostech.
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 950 Kč - SLEVA
Cena s DPH
890
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArthouse Hejtmánek
ISBN9788090749306
EAN9788090749306
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.20 Kg
Rozměr220x260 mm
Vazbavázaná
Počet stran270

Bližší informace o knize "Sochař Jiří Seifert"

Monografie se zabývá sochařským dílem Jiřího Seiferta v co nejširších biografických, historických i uměleckohistorických souvislostech. Sochař Jiří Seifert, autor Hlaváčková Jitka, Kratochvílová Marie (ed.).


Anotace knihy " Sochař Jiří Seifert, autor Hlaváčková Jitka, Kratochvílová Marie (ed.)"

Přibližuje umělcovu volnou tvorbu i realizace v architektuře a veřejném prostoru od doby jeho studií v ateliéru Bedřicha Stefana na pražské UMPRUM, přes angažované období šedesátých let v Liberci, po dobu nuceného azylu v rodinném domě v Řevnicích a návrat do veřejného života po roce 1989. Text, doprovázený bohatým obrazovým materiálem, je hojně doplněn citáty ze statí teoretiků umění, kteří se v dané době dílem Jiřího Seiferta zabývali. V paralelní rovině knihy probíhá soukromější dějství: v úryvcích rozhovorů s autorovou ženou Hanou Seifertovou, ve skicách a kresbách, a především v unikátních zápisech z umělcových deníků s náčrty zamýšlených sochařských prací a mnoha autentickými komentáři, vypovídajícími o hloubce myšlenkového světa a šíři kulturního rozhledu, o velkorysosti a výjimečném charakteru Jiřího Seiferta.
Podstatnou část monografie pak tvoří kompletní životopisné i bibliografické údaje autora: soupisy katalogů, časopiseckých článků, sympozií, knižních a encyklopedických publikací, a především kompletní soupis sochařského díla včetně vyobrazení..
Arthouse Hejtmánek

Obsah knihy: Sochař Jiří Seifert

Sochař Jiří Seifert - examplesSochař Jiří Seifert - examplesSochař Jiří Seifert - examplesSochař Jiří Seifert - examples

Listování v knize: Sochař Jiří Seifert

Ukázková kapitola [pdf; 3,4 MB]

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz