Sochař Jiří Seifert

Autor: Česky2019Arthouse Hejtmánek

Monografie se zabývá sochařským dílem Jiřího Seiferta v co nejširších biografických, historických i uměleckohistorických souvislostech.

890 
včetně dph
skladem

Doporučená cena 950 Kč - SLEVA

Název: Sochař Jiří Seifert  ISBN: 9788090749306  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788090749306  Hmotnost: 1.20 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 270  Rozměr: 220x260  mm  Nakladatel: Arthouse Hejtmánek
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Sochař Jiří Seifert, Hlaváčková Jitka, Kratochvílová Marie (ed.)

Přibližuje umělcovu volnou tvorbu i realizace v architektuře a veřejném prostoru od doby jeho studií v ateliéru Bedřicha Stefana na pražské UMPRUM, přes angažované období šedesátých let v Liberci, po dobu nuceného azylu v rodinném domě v Řevnicích a návrat do veřejného života po roce 1989. Text, doprovázený bohatým obrazovým materiálem, je hojně doplněn citáty ze statí teoretiků umění, kteří se v dané době dílem Jiřího Seiferta zabývali. V paralelní rovině knihy probíhá soukromější dějství: v úryvcích rozhovorů s autorovou ženou Hanou Seifertovou, ve skicách a kresbách, a především v unikátních zápisech z umělcových deníků s náčrty zamýšlených sochařských prací a mnoha autentickými komentáři, vypovídajícími o hloubce myšlenkového světa a šíři kulturního rozhledu, o velkorysosti a výjimečném charakteru Jiřího Seiferta.
Podstatnou část monografie pak tvoří kompletní životopisné i bibliografické údaje autora: soupisy katalogů, časopiseckých článků, sympozií, knižních a encyklopedických publikací, a především kompletní soupis sochařského díla včetně vyobrazení.

Sochař Jiří Seifert

Obsah, ukázka

Ukázková kapitola [PDF; 3,4 MB]