Šlitr Šlitr Šlitr

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisJiřího Šlitra v roli hudebníka, herce a zpěváka není třeba představovat. Poněkud v pozadí zájmu zůstává druhá Šlitrova celoživotní umělecká vášeň - vý…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 450 Kč - SLEVA
Cena s DPH
390
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelTaktum
ISBN9788027070121
EAN9788027070121
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.50 Kg
Rozměr170x240 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran167

Bližší informace o knize "Šlitr Šlitr Šlitr"

Jiřího Šlitra v roli hudebníka, herce a zpěváka není třeba představovat. Poněkud v pozadí zájmu zůstává druhá Šlitrova celoživotní umělecká vášeň - výtvarná tvorba. Přes řadu domácích i zahraničních výstav a dvacítku publikací, které ilustroval, zájem o Šlitrovu výtvarnou tvorbu v posledních desetiletích poněkud utichl. Šlitr Šlitr Šlitr, autor Kramerová Daniela.


Anotace knihy " Šlitr Šlitr Šlitr, autor Kramerová Daniela"

Jiří Šlitr byl geniální autodidakt s mnoha talenty, který se stal slavným díky hudbě a divadlu, sám se nejvíc ze všeho cítil být výtvarníkem. Narodil se před 95 lety a od jeho předčasného skonu uplynulo 50 let. Šedesátiny pak nedávno oslavilo Divadlo Semafor, v jehož historii hrál klíčovou roli. Tato tři výročí byla inspirací pro vydání unikátní publikace Šlitr Šlitr Šlitr, která představuje výtvarné práce tohoto autora. Kniha je monografií, která představuje fenomenální, dosud nepublikované kresby ze Šlitrových cest, scény z městského a kavárenského života, hudebního i divadelního světa a známých osobností zlatých šedesátých let, a které v řadě případů snesou srovnání s legendární filmovou novou vlnou či progresivní světovou kresbou. Především pak exkluzivní, prakticky neznámý soubor erotických kreseb, reflektující tehdejší uvolněnou atmosféru. Šlitrovo pozorovatelské potěšení vyzařuje rozsáhlý konvolut ženských portrétů, momentek i studií. V neposlední řadě kniha obsahuje přepis dosud zcela neznámé korespondence mezi Šlitrem a Jiřím Voskovcem..
Taktum

Obsah knihy: Šlitr Šlitr Šlitr

Šlitr Šlitr Šlitr - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz