Slezský koncept

Autor
InformaceČesky, 2004
PopisVýstava Slezský koncept je pokusem o zhodnocení díla pěti konceptuálních tvůrců této oblasti. Někteří z této pětice již došli mimo hranice regionu vše…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie výtvarných umění v Ostravě
ISBN80-85091-66-0
EAN9788085091660
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.47 Kg
Rozměr295 x 210 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran79

Bližší informace o knize "Slezský koncept"

Výstava Slezský koncept je pokusem o zhodnocení díla pěti konceptuálních tvůrců této oblasti. Někteří z této pětice již došli mimo hranice regionu všeobecného uznání (K. Adamus, J. Wojnar), ostatní se do celostátního povědomí začínají stále výrazněji dostávat (J. Šigut) a další jsou poněkud neoprávněně, i přes zajímavé impulsy obsažené v jejich dílech, opomíjeni (M. Klimeš, M. Lasota). Slezský koncept, autor Jiří Valoch, Antonín Dufek, Martin Mikolášek, Dáša Lasotová.


Anotace knihy " Slezský koncept, autor Jiří Valoch, Antonín Dufek, Martin Mikolášek, Dáša Lasotová"

Pokud se do současnosti konaly jejich monografické výstavy, byly většinou zaměřeny na jeden aspekt či jednu etapu jejich tvorby a ostatní nebyly prezentovány. Jejich společná výstava, připravená na konec roku 2004, je proto motivována snahou představit tvorbu dotčených autorů ve všech podstatných bodech a zařadit ji v jejích formálních i významových odstínech do obecného kontextu konceptuálního umění. Výstavní projekt si klade za cíl poukázat na význam těchto tvůrců pro formování konceptuálního umění v České republice. Chce také představit zajímavé impulsy, obsažené a rozpracovávané v tvorbě jednotlivých autorů, které obohacují konceptuální myšlení nejen v kontextu českém, ale také minimálně středoevropském.
Dá se říct, že vystavující tvoří dvě autorské generace. Je ale patrné, že existují vzájemné vazby mezi tvůrci tíhnoucími spíše k přísně racionální konceptuální pozici a mezi těmi, kdo konceptuální východiska obohacují o nové, nevyzkoušené nebo dosud opomíjené přístupy..
Galerie výtvarných umění v Ostravě

Obsah knihy: Slezský koncept

Slezský koncept - examplesSlezský koncept - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz