Slavné vily Libereckého kraje

Autor
InformaceČesky, 2008
PopisPublikace o slavných stavbách Libereckého kraje představuje příběhy domů, jejich obyvatel i tvůrců... Liberec, Jablonec nad Nisou, Frýdlant, Turnov, N…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFoibos
ISBN978-80-87073-06-3
EAN9788087073063
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.70 Kg
Rozměr170 × 237 mm
Vazbavázaná
Počet stran184

Bližší informace o knize "Slavné vily Libereckého kraje"

Publikace o slavných stavbách Libereckého kraje představuje příběhy domů, jejich obyvatel i tvůrců... Liberec, Jablonec nad Nisou, Frýdlant, Turnov, Nový Bor, Raspenava, Desná v Jizerských horách, Železný Brod, Jilemnice, Vysoké nad Jizerou, Český Dub, Doubravice u Hrubé Skály či Husa to jsou města a místa, do kterých se vypravíme v publikaci Slavné vily Libereckého kraje. Slavné vily Libereckého kraje, autor Pavel Halík.


Anotace knihy " Slavné vily Libereckého kraje, autor Pavel Halík"

Svá díla zde zanechali architekti zvučných jmen a mnozí další, jejichž jména většině z nás zůstala doposud utajena. O jabloneckých funkcionalistických vilách od architektů Heinricha Lauterbacha, Heinricha Kulky, stavbách Josefa Zascheho či o liberecké Strossově vile od architekta Thilo Schrodera z Gery vědí mnozí. Méně z nás však tuší, jaké další skvosty architektury se nacházejí v uvedených místech kraje. Některé stavby najdeme zapsané v Ústředním seznamu kulturních památek ČR. Mnohé z nich však teprve čekají na své objevení a zhodnocení. Příběhy vil a vůbec rodinného bydlení v rámci Libereckého kraje představuje poutavý příběh architektury, v němž se prolínaly vlivy českého, německého a židovského prostředí. Je to mozaika příběhů, životů a dějů jejich architektů a stavebníků. Jsou to desítky nejen zasvěcených a odborně fundovaných, ale především přitažlivých vyprávění. Nejsou to jen osobnosti architektů - vedle zmíněných např. vynikající liberecký architekt Max Kühn, jablonecký Robert Hemmrich, železnobrodský Alois Metelák, turnovský Vladimír Krýš a další. Jsou to také významné osobnosti stavebníků jako sklářský magnát Josef Riedl, majitelé fy Gebrüder Jäger (dnes Preciosa a.s.) Josef a Max Jägerovi, nebo malíř Franz Wenzel Jäger, rohanský řezbář Petr Bušek či manželé Karel a Naděžda Kramářovi (letní sídlo ve Vysokém nad Jizerou) a další a další významné osobnosti kraje a jeho měst. Autorský tým publikace i stejnojmenné výstavy tvoří Pavel Halík (editor), Jan Mohr, Jan Randáček, Hana Luštická, Patrik Líbal, Petra Šternová, Aleš Jungmann (fotograf). K jejímu vydání a realizaci výstavní expozice spojili své síly umělecká agentura FOIBOS, Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci a Severočeské muzeum v Liberci..
Foibos


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz