Sklo – socha, objekt, maľba, kresba a fotografia

Autor
InformaceSlovensky, 2015
PopisSklo je predovšetkým sochársky materiál, aj keď zatiaľ tak nie je primárne chápané. Umožňuje vyjadriť sa v priestore a navyše tento priestor uzamknúť …
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
590
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Nedbalka
ISBN9788089784011
EAN9788089784011
JazykSlovensky
Rok vydání
Hmotnost0.70 Kg
Rozměr230x280 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran48

Bližší informace o knize "Sklo – socha, objekt, maľba, kresba a fotografia"

Sklo je predovšetkým sochársky materiál, aj keď zatiaľ tak nie je primárne chápané. Umožňuje vyjadriť sa v priestore a navyše tento priestor uzamknúť alebo dokonca rozšíriť v samotnej sklenenej hmote. Jednotliví autori ukazujú rôzne spôsoby, ako tento potenciál skla využiť. Sklo – socha, objekt, maľba, kresba a fotografia, autor Sabina Jankovičová.


Anotace knihy " Sklo – socha, objekt, maľba, kresba a fotografia, autor Sabina Jankovičová"

Pokud se ve skleněných objektech umělců objevují linie a kresba, děje se tak jako side-effect dekorů, nebo důsledek použití nití horkého skla. Způsob, jak s kresbou zachází Macho, je jiný především tím, že je cíleným výzkumem možností spojení kresby a skla, tj. kresby ve spojení s prostorem, světlem a časem. Kniha presentuje a analyzuje Machovy liniové kresby na povrchu skleněných desek, kresby zatavené mezi tabule skla, kresby plovoucí uvnitř sendvičovou metodou vytvořených hranolů, tisky z desek skla (monotypy – vitrografika) a také plastickou kresbu vytvořenou cestou skleněných reliéfů (kresba sklem). Machovy experimenty v kresbě a skle představují významný příspěvek k rozvoji moderní evropské kresby i světové sklářské tvorby pro své unikátní objevy a hodnoty..
Galerie Nedbalka


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz