Sedm dní ve světe umění

Sleva 29%
Autor
InformaceČesky, 2016
PopisPro svá pozorování Thorntonová zvolila formát „jeden den v životě“. Jednotlivé příběhy se odehrávají během sedmi dnů v šesti nejvy´znamnějších městech…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena399 Kč - SLEVA 29%
Cena s DPH
285
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelKniha Zlín
ISBN978-80-7473-431-1
EAN9788074734311
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.50 Kg
Rozměr356x254 mm
Vazbabrožovaná lepená
Počet stran300

Bližší informace o knize "Sedm dní ve světe umění"

Pro svá pozorování Thorntonová zvolila formát „jeden den v životě“. Jednotlivé příběhy se odehrávají během sedmi dnů v šesti nejvy´znamnějších městech umělecké scény — New Yorku, Los Angeles, Londy´ně, Basileji, Benátkách a Tokiu. Vystupuje v nich pestrá škála postav, které hájí protichůdné definice umění — pro některé je luxusním zbožím nebo zábavou, pro jiné intelektuální prací či jaky´msi alternativním náboženstvím. Sedm dní ve světe umění, autor Sarah Thorntonová.
Anotace knihy " Sedm dní ve světe umění, autor Sarah Thorntonová"

Thorntonová sleduje strhující dramata při večerní dražbě v aukční síni Christie‘s, průběh proslulého semináře CalArts, elitní prodejní přehlídku umění v Basileji, zákulisí soutěžení o Turnerovu cenu pořádanou galerií Tate, zvláštnosti časopisu Artforum a kritiků pro něj píšících, eskapády v ateliéru Takašiho Murakamiho a Benátské bienále jako kurátorskou říši divů. V jednotlivy´ch kapitolách zachycuje proměnlivost dynamicky´ch sil uměleckého světa, zkoumá otázky tvořivosti, vkusu i získávání statutu a zamy´šlí se nad vy´znamem života ve světě, v němž není nic důležitějšího než umění samo..
Kniha Zlín


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz