Rodinné domy Jana Kotěry

Autor
InformaceČesky, 2011
PopisJan Kotěra navrhl za svůj nepříliš dlouhý život téměř čtyřicet vil a rodinných domů, z nichž byla realizována více než polovina. Publikace, vydaná v r…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
110
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFoibos
ISBN978-80-87073-39-1
EAN9788087073391
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.12 Kg
Rozměr210 × 210 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran104

Bližší informace o knize "Rodinné domy Jana Kotěry"

Jan Kotěra navrhl za svůj nepříliš dlouhý život téměř čtyřicet vil a rodinných domů, z nichž byla realizována více než polovina. Publikace, vydaná v rámci Roku Jana Kotěry, tedy 140. výročí narození tohoto architekta, představuje všechny jeho realizované vily, rodinné domy a obytné kolonie. Dále se publikace věnuje třem městům, ve kterých Kotěra zanechal nesmazatelné stopy. Rodinné domy Jana Kotěry, autor Hana Hermanová, Ladislava Horňáková, Kristýna Jirátová, Šárka Koukalová a Jakub Potůček.


Anotace knihy " Rodinné domy Jana Kotěry, autor Hana Hermanová, Ladislava Horňáková, Kristýna Jirátová, Šárka Koukalová a Jakub Potůček"

Silně zasáhnul do architektonické podoby města Hradce Králové, na jehož přerodu v město moderní spolupracoval se starostou města Františkem Ulrichem. Významná byla také Kotěrova spolupráce s Tomášem Baťou, pro kterého ve Zlíně navrhl vilu a kolonii obytných domů pro Baťovu firmu. Svou prací tak položil základy zlínské urbanistické tradice. Třetím městem je samozřejmě Praha, kde sice Kotěra nemohl realizovat tolik staveb, kolik by si zasloužil, avšak díky němu a jeho působení na dvou pražských vysokých školách se zde začal rozvíjet moderní pohled na architekturu. Publikaci uzavírají kapitoly o žácích a pokračovatelích Jana Kotěry, konkrétně o Josefu Gočárovi a Františku Lýdie Gahurovi. V závěru jsou také umístěny mapy s vyznačením jednotlivých rodinných domů tohoto slavného architekta..
Foibos


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz