Riedel. SKLO, TRENDY, INOVACE

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisRiedel. SKLO, TRENDY, INOVACE. Užitkové, dekorativní, luxusní a osvětlovací sklo firmy Jos. Riedel a jejích předchůdců (1752–1945)
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 2 990 Kč - SLEVA
Cena s DPH
2 790
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMuzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
ISBN978-80-86397-42-9
EAN9788086397429
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost3.80 Kg
Rozměr240x240 mm
Vazbapevná
Počet stran544

Bližší informace o knize "Riedel. SKLO, TRENDY, INOVACE"

Riedel. SKLO, TRENDY, INOVACE. Užitkové, dekorativní, luxusní a osvětlovací sklo firmy Jos. Riedel a jejích předchůdců (1752–1945) Riedel. SKLO, TRENDY, INOVACE, autor Petr Nový, Helena Braunová.


Anotace knihy " Riedel. SKLO, TRENDY, INOVACE, autor Petr Nový, Helena Braunová"

Firma Jos. Riedel z Polubného v Jizerských horách na severu Čech byla mezi světovými válkami největším sklářským podnikem v Československu. První člen rodu začal v kraji podnikat roku 1752, tedy před 270 lety. Důležitou součástí firemního portfolia byly duté sklo, lisované sklo a svítidla, přesto jsou však Riedelové vnímáni zejména jako producenti bižuterních polotovarů, kde zastávali dominantní roli nejen ve státě, ale i ve světovém kontextu, případně technického skla.

Největší kolekci riedelovského skla na světě spravuje Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Na podzim roku 1964 získalo část původní vzorkovny, zahrnující více než 500 autentických kusů především z období let 1880–1938, které průběžně doplňuje vhodnými akvizicemi. V muzeu jsou uloženy též četné střihy, vzorníky, fotografie a materiály archivní povahy, dokumentující činnost firmy. Právě dochované výrobky motivovaly a umožnily vznik publikace.

Cílem monografie, připravené na základě institucionální podpory dlouhodobého koncepčního rozvoje výzkumné organizace Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou poskytované Ministerstvem kultury ČR, je vůbec poprvé systematicky zmapovat aktivity společnosti Jos. Riedel a jejích předchůdců v oblasti užitkového, dekorativního, luxusního a osvětlovacího skla mezi lety 1752 až 1945. Název monografie byl zvolen se snahou zdůraznit skutečnosti, které byly pro riedelovské sklo po celé období typické – pečlivé sledování technických i výtvarných (designových) trendů a důraz na vlastní vývoj inovací a jejich zavádění do praxe.

Publikace vznikla na základě institucionální podpory dlouhodobého koncepčního rozvoje výzkumné organizace Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou poskytované Ministerstvem kultury ČR..
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz