Rembrandtova tramvaj

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%
Autor
InformaceČesky, 2015
PopisVydáno k výstavě: Rembrandtova tramvaj. Kubismus, tradice a "jiné" umění Autoři textů: Klára Benešovská, Beket Bukovinská, Lenka Bydžovská, Ivo Hlob…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
390
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArtefactum
ISBN978-80-88027-07-2
EAN9788088027072
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.53 Kg
Rozměr205 x 300 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran279

Bližší informace o knize "Rembrandtova tramvaj"

Vydáno k výstavě: Rembrandtova tramvaj. Kubismus, tradice a "jiné" umění Autoři textů: Klára Benešovská, Beket Bukovinská, Lenka Bydžovská, Ivo Hlobil, Jan Chlíbec, Lubomír Konečný, Pavla Machalíková, Mahulena Nešlehová, Taťána Petrasová, Milada Studničková, Rostislav Švácha, Tomáš Winter Rembrandtova tramvaj, autor Tomáš Winter ve spolupráci s Lenkou Bydžovskou, Pavlou Machalíkovou a Taťánou Petrasovou.


Anotace knihy " Rembrandtova tramvaj, autor Tomáš Winter ve spolupráci s Lenkou Bydžovskou, Pavlou Machalíkovou a Taťánou Petrasovou"

Tato první podrobná studie o Váchalově knižní tvorbě je zároveň monografickou publikací, mapující Váchalův život a dílo v jejich celistvosti. Váchal totiž byl umělcem knihy, jeho láska k literatuře se projektovala do všech oblastí jeho tvorby a do všech fází jeho života. V knižní tvorbě Váchal uplatnil své všestranné tvůrčí zaměření i tendenci slučovat život s uměním v totálně pojatém uměleckém díle. Bohatá obrazová složka publikace ukazuje efektní podobu Váchalových monumentálních knižních projektů, neopomíjí však ani širší tvůrčí kontext, zahrnující díla z oblasti volné tvorby (slavné obrazy, kresby, fotografie a grafické listy) i zdánlivě marginální a dosud neprávem opomíjené drobnější tisky a rukopisy. Výpravnou hlavní část knihy doplňuje podrobný katalog Váchalovy knižní tvorby, ve kterém téměř každou položku soupisu doprovází menší obrazová reprodukce. Náročnost provedení publikace koresponduje s přístupem samotného Váchala k jeho autorským knihám. Váchal tvořil knihy mimořádné, názorově ucelené a obdobnou ambici naplňuje také tato velkorysá monografie..
Artefactum

Recenze knihy: Rembrandtova tramvaj


rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 04.08.2017, Heureka.cz
Moc pěkné.

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz