Prostor Zlín - PZ 3/2022

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisJe tady nové PZ 3/2022. A ačkoliv název tohoto periodika „Prostor Zlín“ vede k dojmu, že se jedná o časopis věnovaný zlínskému kulturnímu prostředí, n…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
70
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelKrajská galerie výtvarného umění ve Zlíně
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.06 Kg
Rozměr220 × 280 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran64

Bližší informace o knize "Prostor Zlín - PZ 3/2022"

Je tady nové PZ 3/2022. A ačkoliv název tohoto periodika „Prostor Zlín“ vede k dojmu, že se jedná o časopis věnovaný zlínskému kulturnímu prostředí, není tomu běžně tak, jak u tohoto čísla. Je pravdou, že zlínské východisko je pro obsahovou podobu časopisu důležité. To, co může být vnímáno jako provinční nebo okrajové je zároveň prostě něčím jiným, jedinečným. Prostor Zlín - PZ 3/2022, autor kolektiv autorů.


Anotace knihy " Prostor Zlín - PZ 3/2022, autor kolektiv autorů"

V odborných kruzích historiků umění se v posledních letech opět řeší pojem střední Evropy, resp. recepce a hodnocení umění tohoto regionu a jeho vztahu k dějinám umění západu. Rozdělování světa na centrum a periferii se ukazuje z mnoha aspektů jako příliš reduktivní. Tento způsob pohledu z principu nedokáže rozpoznat mnoho autentických skutečností. Ale i kdyby se v rámci vědeckých bádání začaly uplatňovat jiné metodologické postupy, nic to nezmění na věci, že zájem o lokální hodnoty se musí pěstovat především v místě, kde tyto hodnoty vznikají. I proto si v novém čísle přečtete zejména o umělcích spojených životem s východem Moravy. I jim nakonec vděčí tento časopis za svou existenci.
Na obálce je dílo Sama v poli Václava Vaculoviče, který v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně vystavoval v létě 2022. Na zadní straně pak fotografie sochy Svatého Kryštofa od Mariuse Kotrby.
Prostor Zlín seženete ve vybraných knihkupectvích, literárních kavárnách i galeriích..
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz