ProLuka - pod vršovickým nebem

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisPublikace ProLuka pod vršovickým nebem mapuje šestiletou existenci (2012-2017) ojedinělého projektu venkovní galerie ProLuka.
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
350
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN978-80-270-2444-5
EAN9788027024445
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.64 Kg
Rozměr165 x 235 mm
Vazbavázaná
Počet stran256

Bližší informace o knize "ProLuka - pod vršovickým nebem"

Publikace ProLuka pod vršovickým nebem mapuje šestiletou existenci (2012-2017) ojedinělého projektu venkovní galerie ProLuka. ProLuka - pod vršovickým nebem, autor Denisa Václavová, Krištof Kintera.


Anotace knihy " ProLuka - pod vršovickým nebem, autor Denisa Václavová, Krištof Kintera"

Tento netradiční výstavní prostor se nacházel na malém zanedbaném „území nikoho“ mezi vršovickými ulicemi Krymská a Ruská, jenž vznikl zbouráním bloku domů v 70. a 80. letech minulého století. Galerii zaměřenou na prezentaci dočasných děl zde iniciovali a po celou dobu kurátorsky vedli Denisa Václavová, kulturní organizátorka a dramaturgyně festivalu 4+4 dny v pohybu, a sochař Krištof Kintera, oba rovněž autoři publikace. Za dobu své existence se v ProLuce představilo více než 22 site-specifických projektů současných českých umělců.
V úvodní kapitole ozřejmují autoři publikace důvody, které je k iniciování venkovní galerie inspirovaly. Silný vztah k místu (oba ve Vršovicích prožili dětství a stále zde žijí) je přivedl k hledání možností, jaké by opuštěná proluka mohla v životě zdejší komunity hrát. Pravidelné instalování uměleckých děl a pořádání doprovodných kulturně-společenských akcí pak do této části Vršovic vneslo nový život a tím ji vlastně znovu etablovalo jako přirozené centrum městské části. Podstatná část publikace je věnována rozhovorům, které po ukončení činnosti galerie vedla Václavová s některými z vystavujících umělců. Čtenáři se zde nabízí možnost bezprostředně nahlédnout do myšlení lidí, kteří se zabývají možnostmi fungování a poslání současného umění ve veřejném prostoru a kteří k tomuto - dnes stále aktuálnějšímu - tématu přistupují citlivým, invenčním, ale i velmi (sebe)kritickým způsobem. Publikace obsahuje bohatou fotodokumentaci zachycující jednak „paměť místa“ v průběhu století, ale především všechny umělecké projekty, které galerie ProLuka za dobu svého trvání představila..
neuveden

Obsah knihy: ProLuka - pod vršovickým nebem

ProLuka - pod vršovickým nebem - examplesProLuka - pod vršovickým nebem - examplesProLuka - pod vršovickým nebem - examplesProLuka - pod vršovickým nebem - examplesProLuka - pod vršovickým nebem - examplesProLuka - pod vršovickým nebem - examplesProLuka - pod vršovickým nebem - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz