Posledních padesát let

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisSoučasné umění zatím nemá své dějiny. Jak ho tedy uchopit a jak mu rozumět? Na to se snaží odpovědět publikace Tomáše Pospiszyla, jednoho z předních t…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
300
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN9788087605400
EAN9788087605400
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.60 Kg
Rozměr210x140
Vazbabrožovaná
Počet stran118

Bližší informace o knize "Posledních padesát let"

Současné umění zatím nemá své dějiny. Jak ho tedy uchopit a jak mu rozumět? Na to se snaží odpovědět publikace Tomáše Pospiszyla, jednoho z předních teoretiků současného umění, vydaná ke stálé expozici GMU, která je vůbec první dlouhodobou výstavou věnovanou výhradně současnému českému umění, a to od 70. let až do současnosti. Posledních padesát let, autor Pospiszyl Tomáš.


Anotace knihy " Posledních padesát let, autor Pospiszyl Tomáš"

Do dějinotvorné problematiky autor nahlíží skrze jednotlivá témata, různé přístupy a tendence umělecké tvorby – od klasických technik přes fotografii, performance až po film, video a další digitální technologie. Obrazově zpracovaná publikace přístupnou formou přibližuje různorodost současného umění a rozmanitost výtvarného jazyka jednotlivých autorů a autorek na příkladech konkrétních děl ze sbírek královéhradecké galerie. Snaží se také čtenáři vysvětlit, že právě aktuální tvorbě, která přirozeně odráží problémy dnešního světa, může porozumět mnohem lépe než staršímu umění. Nakladatel: Galerie moderního umění v Hradci Králové.
neuveden


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz