Portrétní miniatury ve sbírkách Národního památkového ústavu, územní památkové správy v Českých Budějovicích

Autor
InformaceČesky, 2023
PopisFotograficky bohatě vybavená kniha je výsledkem dlouhodobého výzkumu cca dvou set padesáti malovaných portrétních miniatur, které jsou dnes součástí m…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
1 813
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNárodní památkový ústav
ISBN9788088446033
EAN9788088446033
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.80 Kg
Rozměr210 x 300
Vazbavázaná
Počet stran480

Bližší informace o knize "Portrétní miniatury ve sbírkách Národního památkového ústavu, územní památkové správy v Českých Budějovicích"

Fotograficky bohatě vybavená kniha je výsledkem dlouhodobého výzkumu cca dvou set padesáti malovaných portrétních miniatur, které jsou dnes součástí mobiliáře a obrazových sbírek státních hradů a zámků ve třech krajích – Plzeňském, Jihočeském a na Vysočině (Červená Lhota, Český Krumlov, Hluboká, Horšovský Týn, Jaroměřice nad Rokytnou, Jindřichův Hradec, Kladruby, Kozel, Manětín, Náměšť nad Oslavou, Plasy, Rožmberk, Telč a Třeboň). Portrétní miniatury ve sbírkách Národního památkového ústavu, územní památkové správy v Českých Budějovicích, autor Ourodová-Hronková Ludmila, Trmalová Olga.


Anotace knihy " Portrétní miniatury ve sbírkách Národního památkového ústavu, územní památkové správy v Českých Budějovicích, autor Ourodová-Hronková Ludmila, Trmalová Olga"

Katalogová část přináší upřesněné a často nově zjištěné informace o kolekci 182 děl. Cílem bylo dosud opomíjené artefakty vzniklé od 16. do počátku 20. století (nejčastěji v letech 1790–1840) popsat, datovat, určit jejich provenienci a autorství, získat či opravit technologická data, pokusit se identifikovat zobrazené osoby, a vřadit tak portréty do společenských souvislostí jejich vzniku a užívání. Voleny byly proto i sofistikované metody průzkumu včetně zkoumání děl pod 3D mikroskopem, v infračerveném a modrém světle či v UV luminiscenci. V mnoha případech tak byla nalezena signatura nebo přípis identifikující portrétované jedince. Při hledání jejich totožnosti bylo nutné studovat genealogie rodin majitelů (zejména pak přivdaných žen) a jejich dalších společenských vazeb. Kniha přináší též mnoho informací o technologii tvorby malířských děl tohoto typu, jejich restaurování i způsobech dlouhodobé ochrany a péče..
Národní památkový ústav


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz