Palo Macho – Časovanie čiary

Autor
InformaceSlovensky, 2014
PopisPublikace se zaměřuje na Machovy experimenty v kresbě integrované do skla v kontextu zhruba dvaceti let. Ve světovém sklářství jsou práce s cílem pres…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
755
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Nedbalka
ISBN9788089784073
EAN9788089784073
JazykSlovensky
Rok vydání
Hmotnost0.70 Kg
Rozměr230x280 mm
Vazbaflexi
Počet stran120

Bližší informace o knize "Palo Macho – Časovanie čiary"

Publikace se zaměřuje na Machovy experimenty v kresbě integrované do skla v kontextu zhruba dvaceti let. Ve světovém sklářství jsou práce s cílem presentovat kresbu jako nejvýznamnější složku sklářského díla prakticky neznámá, pokud s kresbou nechceme ztotožňovat rytinu se svými odlišnými zákonitostmi. Palo Macho – Časovanie čiary, autor Sylva Petrová, Palo Macho.


Anotace knihy " Palo Macho – Časovanie čiary, autor Sylva Petrová, Palo Macho"

Pokud se ve skleněných objektech umělců objevují linie a kresba, děje se tak jako side-effect dekorů, nebo důsledek použití nití horkého skla. Způsob, jak s kresbou zachází Macho, je jiný především tím, že je cíleným výzkumem možností spojení kresby a skla, tj. kresby ve spojení s prostorem, světlem a časem. Kniha presentuje a analyzuje Machovy liniové kresby na povrchu skleněných desek, kresby zatavené mezi tabule skla, kresby plovoucí uvnitř sendvičovou metodou vytvořených hranolů, tisky z desek skla (monotypy – vitrografika) a také plastickou kresbu vytvořenou cestou skleněných reliéfů (kresba sklem). Machovy experimenty v kresbě a skle představují významný příspěvek k rozvoji moderní evropské kresby i světové sklářské tvorby pro své unikátní objevy a hodnoty..
Galerie Nedbalka


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz