OSM

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisVýstava OSM byla postavena na vizuální hře s rozmanitostí uměleckých rukopisů. Propojily jsme v překvapivý celek díla výrazných umělkyň současnosti, k…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
99
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelTrafo Gallery
ISBN9788090681156
EAN9788090681156
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.15 Kg
Rozměr170x250 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran40

Bližší informace o knize "OSM"

Výstava OSM byla postavena na vizuální hře s rozmanitostí uměleckých rukopisů. Propojily jsme v překvapivý celek díla výrazných umělkyň současnosti, které se pohybují každá v jiné výtvarné poloze. Vědomě i nevědomky odkazují jedna k druhé. OSM, autor Klára Voskovcová, Blanka Čermáková.


Anotace knihy " OSM, autor Klára Voskovcová, Blanka Čermáková"

Tereza Fišerová, jedna z nejmladších účastnic, coby reprezentantka videoartu, Anna Hulačová v rovině sochy a plastické práce s hmotou, Alžběta Josefy, malířka uhrančivých témat, Alena Kotzmannová jako jediná v kategorii fotografie, kterou přirozeně ruší každou ze svých prací, Pavlína Kvita, na hranici mezi sochou a objektem, Dana Sahánková v roli výsostné kreslířky, Pavla Sceranková, nezařaditelná tvůrkyně kinetických instalací, objektů, videí, a nakonec legendární kreslířka, Jitka Svobodová, pokořující v kresebné rovině klasické vnímání předmětného světa.
Autorky z OSMi se v podobně nečekaných vizuálních souvislostech setkávají poprvé. Výstavu lze číst jako vzkaz v několika rovinách – jako připomenutí Dne žen bez politických a společenských konotací, jako výstava výjimečných umělkyň dneška v nenadálém rozhovoru a nakonec jako ženská výstava, která by bez 8. března už v dnešní době neměla mít opodstatnění..
Trafo Gallery

Obsah knihy: OSM

OSM - examplesOSM - examplesOSM - examplesOSM - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz