Oheň do papíru nezabalíš

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisPodtitul: No Use Wrapping Fire in Paper Experimentálně pojatá monografie Svatopluka Klimeše (nar. 1944), autora dlouhodobě pracujícího s médiem a v mé…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
490
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN978-80-88256-00-7
EAN9788088256007
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.90 Kg
Rozměr170×240 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran168

Bližší informace o knize "Oheň do papíru nezabalíš"

Podtitul: No Use Wrapping Fire in Paper Experimentálně pojatá monografie Svatopluka Klimeše (nar. 1944), autora dlouhodobě pracujícího s médiem a v médiu ohně. Oheň do papíru nezabalíš, autor Petr Vaňous, Anna Vartecká, Martin Souček, Petr Jindra, Marie Klimešová.


Anotace knihy " Oheň do papíru nezabalíš, autor Petr Vaňous, Anna Vartecká, Martin Souček, Petr Jindra, Marie Klimešová"

Vzácná ušlechtilost umění ohně tak pochází z toho, že jeho výtvory jsou poznamenány čímsi hluboce lidským, že jsou poznamenány prvotní láskou.
Gaston Bachelard

Svatopluk Klimeš (1944) se pohybuje na české výtvarné scéně od šedesátých let 20. století. Pro jeho díla je charakteristická práce s ohněm jako s výtvarným výrazovým prostředkem. Kniha v několika příspěvcích mapuje celou šíři autorových zájmů, tedy malbu, koláž, kresbu, objekt, fotografii a performance. Potvrzuje experimentální a hravou podstatu Klimešovy tvorby a mnohotvárnost jeho imaginace. Autor obdivuhodně propojuje vlastní invenci a inspirační zdroje s konceptuálním přístupem k tvorbě. Jako jeden z mála autorů své generace osobní východiska nejen uchovává, ale zároveň je stále i obnovuje. Experimentální povahu Klimešovy práce reflektuje i grafická podoba knihy, kdy je celý knižní blok propálen, každý výtisk je tak osobitým autorským artefaktem..
Arbor Vitae

Obsah knihy: Oheň do papíru nezabalíš

Oheň do papíru nezabalíš - examplesOheň do papíru nezabalíš - examplesOheň do papíru nezabalíš - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz