Odvaha

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisOdvaha – druhá největší jezdecká socha u nás – jako jedinečná výzva pro sochaře i fotografa. Aleš Formánek zaznamenal unikátní proces jejího vzniku, u…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 1 190 Kč - SLEVA
Cena s DPH
880
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMuzeum Kroměřížska
ISBN9788090351776
EAN9788090351776
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr240x300 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran26

Bližší informace o knize "Odvaha"

Odvaha – druhá největší jezdecká socha u nás – jako jedinečná výzva pro sochaře i fotografa. Aleš Formánek zaznamenal unikátní proces jejího vzniku, u nás zatím zcela ojedinělého. Vzhledem k výšce sochy, kvůli které nemohla být modelována v jednom kuse, musely být vymyšleny nové postupy při její výrobě – ať už při vytváření sádrových forem, odlévání do bronzu nebo při konečné instalaci. Odvaha, autor Róna Jaroslav.


Anotace knihy " Odvaha, autor Róna Jaroslav"

Kniha, která zatím svým zaměřením nemá obdoby, je obohacena o citace nejen Rónovy, ale také všech ostatních tvůrců, zastupujících pro většinu neznámé řemeslo – štukatéra, cize léra, bronzíře. Publikaci, dopodrobna mapující tři roky práce na díle, které rozdělilo nejen Brno na odpůrce plastiky a její zastánce, Jaroslav Róna navíc rozšířil v „Pár poznámkách“ velmi osobním příspěvkem. „To, že vznikl takto rozsáhlý a krásný fotografický opus o výrobě mé sochy, považuji za mimořádný tvůrčí počin,“ svěřil se mimo jiné. Kniha obsahuje jazykovou mutaci v angličtině..
Muzeum Kroměřížska


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz