Obrazy krásy a spásy - Gotika v jihozápadních Čechách

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisTato výpravná kniha přináší vůbec první souhrnné zpracování gotického umění v jihozápadních Čechách. Velice bohatá umělecká kultura oblasti povodí Úhl…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 990
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelZapadočeská galerie v Plzni
ISBN978-80-7467-059-6
EAN9788074670596
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.55 Kg
Rozměr235×310 mm
Vazbaflexo
Počet stran496

Bližší informace o knize "Obrazy krásy a spásy - Gotika v jihozápadních Čechách"

Tato výpravná kniha přináší vůbec první souhrnné zpracování gotického umění v jihozápadních Čechách. Velice bohatá umělecká kultura oblasti povodí Úhlavy a horního toku Otavy dosáhla vrcholu na přelomu 15. a 16. století v objednávkách Půty Švihovského z Rýzmberka a Zdeňka Lva z Rožmitálu a zejména v sochařské tvorbě vynikajícího anonyma nazývaného Mistr Zvíkovského Oplakávání. Obrazy krásy a spásy - Gotika v jihozápadních Čechách, autor Petr Jindra a Michaela Ottová.


Anotace knihy " Obrazy krásy a spásy - Gotika v jihozápadních Čechách, autor Petr Jindra a Michaela Ottová"

Kniha vznikla díky novému rozsáhlému a soustředěnému uměleckohistorickému i archivnímu výzkumu. Objevuje se zde reprezentativní výběr založený na výkladových koncepcích jednotlivých zúčastněných badatelů, umělecké kvalitě a zajímavosti artefaktů z dalších hledisek. Kontextuální pohled vychází zejména z metod kulturněhistorických s důrazem na sledování objednavatelské činnosti zdejší šlechty a měšťanských elit. V intencích dnes dostupných nástrojů studia vizuální kultury středověku jsou tyto metody kombinovány s analýzou stylu, ikonografie a funkce, která z velké části náleží do sféry náboženské.
Kniha koncipovaná a redigovaná odborníky z Ústavu pro dějiny umění FF UK v Praze a ze Západočeské galerie v Plzni zahrnuje studie k historickému a kulturnímu vývoji, uměleckohistorické studie a katalog, zpracovávající nejvýznamnější díla architektury, sochařství, malířství a uměleckého řemesla, a rovněž několik exkurzů, které se napříč uměleckými druhy zaměřují na funkci, ikonografii nebo problematiku autorství a dílenského provozu.
Publikace je doplněna podrobnou bibliografií, jmenným a místním rejstříkem a uzavřena anglickým resumé..
Zapadočeská galerie v Plzni

Obsah knihy: Obrazy krásy a spásy - Gotika v jihozápadních Čechách

Obrazy krásy a spásy - Gotika v jihozápadních Čechách - examplesObrazy krásy a spásy - Gotika v jihozápadních Čechách - examplesObrazy krásy a spásy - Gotika v jihozápadních Čechách - examplesObrazy krásy a spásy - Gotika v jihozápadních Čechách - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz