(O)hlasy žen v české kultuře - Věra Říčařová

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisKniha (O)hlasy žen v české kultuře, Věra Říčařová s předmluvou ministra kultury Daiela Hermana je prvním svazkem nové ediční řady věnované ženám, kter…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMuzeum loutkařských kultur v Chrudimi
ISBN9788090612938
EAN9788090612938
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.23 Kg
Rozměr240 x 270 mm
Vazbavázaná
Počet stran179

Bližší informace o knize "(O)hlasy žen v české kultuře - Věra Říčařová"

Kniha (O)hlasy žen v české kultuře, Věra Říčařová s předmluvou ministra kultury Daiela Hermana je prvním svazkem nové ediční řady věnované ženám, které zanechaly významnou stopu v české kultuře. (O)hlasy žen v české kultuře - Věra Říčařová, autor Daniel Herman, Ondřej Hrab, Simona Chalupová, Andrea Králová, David Lipovský, Věra Říčařová.


Anotace knihy " (O)hlasy žen v české kultuře - Věra Říčařová, autor Daniel Herman, Ondřej Hrab, Simona Chalupová, Andrea Králová, David Lipovský, Věra Říčařová"

Obsahuje studii Andrey Králové, která se zabývá výtvarnou tvorbou Věry Říčařové a jejími inspiračními zdroji. Poprvé jsou zde publikovány i křehké kolorované perokresby Věry Říčařové. Část Dřevěný vesmír, jejímž autorem je Ondřej Hrab, je věnována dnes již legendární inscenaci Piškanderdulá podtitul Josefe!, kterou Věra Říčařová se svým životním i tvůrčím partnerem Františkem Vítkem hraje již čtyřicet let. Publikace obsahuje dobové fotografie z inscenací, řadu obrazových materiálů ze soukromých archivů i z archivu Muzea loutkářských kultur v Chrudimi. Rozhovory v knize doplňují z osobnější stránky obraz života této legendy českého loutkového divadla..
Muzeum loutkařských kultur v Chrudimi


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz