Nová typografie

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisTschicholdova publikace Die Neue Typographie vyšla poprvé v Berlíně roku 1928 a ihned se stala jedním z úhelných textů, které konstituovaly teorii mod…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
580
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelPamátník národního písemnictví
ISBN9788088308133
EAN9788088308133
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.60 Kg
Rozměr150x210 mm
Vazbavázaná
Počet stran232

Bližší informace o knize "Nová typografie"

Tschicholdova publikace Die Neue Typographie vyšla poprvé v Berlíně roku 1928 a ihned se stala jedním z úhelných textů, které konstituovaly teorii moderního typografického designu a systematizovaly principy modernistické tvorby. Nová typografie, autor Tschichold Jan.


Anotace knihy " Nová typografie, autor Tschichold Jan"

Tschichold ve své knize představuje nejnovější dobové technologie tisku a na základě myšlenek evropských konstruktivistů definuje klíčový pojem „nová typografie“, kterou demonstruje a obhajuje na četných příkladech, jež mají zároveň posloužit jako manuál pro praktikující designéry a tiskaře. V letech, které předcházely vydání Nové typografie, korespondoval Tschichold s čelnými představiteli evropských avantgard (Kurt Schwitters, El Lisickij, Moholy-Nagy, Herbert Bayer, Piet Zwart, Ladislav Sutnar aj.), od nichž získával řady ukázek jejich soudobé progresivní praxe, z nichž některé později vstoupily do obecného kulturního povědomí.
První české vydání respektuje původní Tschicholdovu grafickou úpravu a je doplněno předmluvou Jana Rouse. Překlad Eva Císlerová. Grafika Jan Tschichold (historická rekonstrukce originálu David Řeřicha)..
Památník národního písemnictví


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz