Nepolapitelná struktura

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisKatalog k výstavě v Galerii výtvarného umění Karlovy Vary, 9.6. - 3.9.2017
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 190
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelVerzone
ISBN978-80-87971-17-8
EAN9788087971178
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.90 Kg
Rozměr230x280 mm
Vazbavázaná
Počet stran190

Bližší informace o knize "Nepolapitelná struktura"

Katalog k výstavě v Galerii výtvarného umění Karlovy Vary, 9.6. - 3.9.2017 Nepolapitelná struktura, autor kolektiv autorů.


Anotace knihy " Nepolapitelná struktura, autor kolektiv autorů"

V Galerii výtvarného umění Karlovy Vary se představí od 30. června do 3. září 2017 mezinárodní výstava Nepolapitelná struktura – umění konstruktivistických a strukturálních tendencí ze soukromé sbírky Miroslava Velfla.

Jedná se o projekt, který si klade za cíl nejen vystavit, a tedy fyzicky zpřístupnit artefakty konstruktivistických tendencí, ale usiluje i o vytvoření předpokladů, jež mají dnešnímu divákovi přiblížit obsahy a čtení těchto prací.

Díla datovaná od šedesátých let minulého století pocházejí ze sbírky Miroslava Velfla, který tyto tendence sleduje v umění významných českých i zahraničních autorů. Témata šedesátých i osmdesátých let mají s dnešními tématy mnohé společné. Asi nikoho nepřekvapí, že se současné umění opět dostalo do blízkosti technologií a neoddělitelně spojuje svět „první a druhé přírody“. Je nadále ovlivněno a fascinováno problematikou struktury na mnoha úrovních, v oblasti dynamických systémů, sociálního chování, matematických a fyzikálních teorií chaosu, ekonomických modelů, nervové a mozkové činnosti, spánku, změněných stavů vědomí apod. K reinvenci budoucnosti je pro něj totiž struktura základním předpokladem. Ve snaze o propojení podobných úvah napříč generacemi vyzvala Galerie výtvarného umění Karlovy Vary kurátorky a studenty sochařství pod vedením Dominika Langa a Edith Jeřábkové, aby se společně pokusili o tuto mezigenerační diskuzi. Ať už se jedná o výstavní architekturu, koncepci knihy, jež bude u příležitosti přehlídky vydána, nebo texty v samotné výstavě, Nepolapitelná struktura se snaží nabídnout několik interpretací předkládané umělecké tendence z různých oblastí lidského poznání..
Verzone

Obsah knihy: Nepolapitelná struktura

Nepolapitelná struktura - examplesNepolapitelná struktura - examplesNepolapitelná struktura - examplesNepolapitelná struktura - examplesNepolapitelná struktura - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz