Němci a jejich umění. Problematické dědictví

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisÚtlá, nicméně hutná kniha Hanse Beltinga je důležitá pro každého, kdo se zajímá o německé kulturní dějiny a dějiny výtvarného umění. Není knihou o tom…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
245
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelB&P Publishing
ISBN978-80-7485-185-8
EAN9788074851858
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.60 Kg
Rozměr148 × 190
Vazbašitá měkká vazba
Počet stran152

Bližší informace o knize "Němci a jejich umění. Problematické dědictví"

Útlá, nicméně hutná kniha Hanse Beltinga je důležitá pro každého, kdo se zajímá o německé kulturní dějiny a dějiny výtvarného umění. Není knihou o tom, jaké je německé umění, zabývá se především problémy, se kterými se během staletí Němci potýkali ve snaze své umění interpretovat a přijmout. Němci a jejich umění. Problematické dědictví, autor Hans Belting.


Anotace knihy " Němci a jejich umění. Problematické dědictví, autor Hans Belting"

Autor na relativně malém prostoru zachycuje postoje Němců k jejich umění od romantismu až po pád berlínské zdi v roce 1989 a líčí bouřlivé spory, které se o ně vedly. Jak přesvědčivě dokládá, vizuální umění hrálo v Německu vždy zvláštní roli, jež byla odlišná od jiných evropských zemí, a dobře se v něm zrcadlí jeho bolestný kulturní a politický vývoj po pozdním sjednocení v roce 1871. Bylo to především (ale nejen) vizuální umění, jehož prostřednictvím se Němci snažili najít svou kulturní identitu a v němž projevovali iracionální strach z toho, že budou ovlivněni cizinou. To se nakonec projevilo zvláště silně ve třicátých letech v bojích o moderní umění a expresionismus (jediný skutečně původní německý styl), jež vyvrcholily jeho násilnou likvidací za Třetí říše..
B&P Publishing


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz