Nekonečné perspektivy. Krajina a veduty 19. století ze sbírky Patrika Šimona

Autor
InformaceČesky, 2013
PopisKniha s rozsahem přes 350 vyobrazení je koncipována ve třech kapitolách. Postlem či Antonínem Mánesem. Mezi vrcholné ukázky lze počítat originály kres…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelEminent - Patrik Šimon
ISBN80-87352-04-5
EAN9788087352045
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.53 Kg
Rozměr260 x 290 mm
Vazbavázaná
Počet stran384

Bližší informace o knize "Nekonečné perspektivy. Krajina a veduty 19. století ze sbírky Patrika Šimona"

Kniha s rozsahem přes 350 vyobrazení je koncipována ve třech kapitolách. Postlem či Antonínem Mánesem. Mezi vrcholné ukázky lze počítat originály kreseb [1] a grafických listů Vincence Morstadta. Nekonečné perspektivy. Krajina a veduty 19. století ze sbírky Patrika Šimona, autor Hnojil Adam.


Anotace knihy " Nekonečné perspektivy. Krajina a veduty 19. století ze sbírky Patrika Šimona, autor Hnojil Adam"

Od volné krajiny se postupně dostáváme k pohledům na rozmanité české hrady, zámky, lázně a města v symbolicky vrcholící vedutě Prahy coby caput regni. Vedle notoricky známých grafických pohledů budou představena špičková díla zakladatelů české krajinářské školy v čele s Antonínem Balzerem, Antonínem Puchernou a Karlem .
Samotná publikace ve velkorysém formátu bude poprvé barevně reprodukovat cykly známých alb, které mají pro české krajinářství až ikonický charakter. Podobně jako umělci působící v Čechách nás zajímá také tvorba rakouských a německých malířů, ať už bezprostředně spjatých s česko-německým prostředím (např. Ernst Weichert [2]), tak těch, kteří zanechali své stopy provenienčně nebo přímo vlastním dílem u nás (např. Thomas Ender či Jakob Alt)..
Eminent - Patrik Šimon


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz