Nehoda

Autor
InformaceAnglicky, 2020
PopisNoel miluje svou mamku. Klidneˇ to zakrˇicˇí na celý supermarket. A mamka ho miluje taky, to Noel dobrˇe ví. Protože s ním griluje maršmelouny na balk…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 23,36 € - SLEVA
Cena s DPH
19,96
Změna měny Platba v CZK

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelCentrala
ISBN978-80-908160-0-8
EAN9788090816008
JazykAnglicky
Rok vydání
Hmotnost1.20 Kg
Rozměr222x270
Vazbavázaná
Počet stran128
PřekladatelMichaela Škultéty

Bližší informace o knize "Nehoda"

Noel miluje svou mamku. Klidneˇ to zakrˇicˇí na celý supermarket. A mamka ho miluje taky, to Noel dobrˇe ví. Protože s ním griluje maršmelouny na balkoneˇ a daruje mu k narozeninám opravdickou kytaru. Jenomže pak má „Nehodu“ a už se o Noela nemuže starat. Z Berlína ho odvezou do Neuerkerode, vesnice v Dolním Sasku, v níž lidé s postižením i bez sdílejí život, práci a volný cˇas. Nehoda, autor Mikael Ross.


Anotace knihy " Nehoda, autor Mikael Ross"

A všechno se zmeˇní: Noel najde nové prˇátele, s kterými prožívá dobrodružství všedního dne a na diskotéce se zamiluje do princezny. Ale jak ji má znovu najít? Vidíme, jak pragmaticky Noel zachází s nevysveˇtlitelnými veˇcmi, jak si sestavuje život z dílku° toho, co je mu nabízeno, a jak reaguje, když se leccos zase zhroutí. „Nehoda“ vznikla jako dílo jiného druhu k oslaveˇ neuekerodského jubilea a stránku po stránce strká do kapsy rˇadu filmu°, které nám chteˇjí poskytnout „jiný obrázek“ života s postižením a nejsou prˇitom ani z poloviny tak krásné a hluboké.

Co jsi o Neuerkerode veˇdeˇl, než jsi zacˇal pracovat na svém grafickém románu? Neveˇdeˇl jsem o ní vu°bec nic a jen jsem googlil, než jsem se tam rozjel. Takže jsem veˇdeˇl, že se jedná o chráneˇné bydlení, ale nic víc. Netušil jsem, že je to opravdická vesnice. Když jsem prˇijel, nejdrˇíve ze všeho meˇ pozdravili. Tak to tam chodí: Každý cˇloveˇk, kterého potkáš, teˇ pozdraví. „Kdo jsi, já jsem ten a ten, bydlím tady, co deˇláš.“ Lidé se tam úžasneˇ zajímají o druhé. První procházka byla hrozneˇ intenzivní, protože jsem beˇhem krátké doby poznal trˇicet nebo cˇtyrˇicet lidí. Teprve druhý den následovalo setkání s rˇeditelem Neuerkerode, který projekt navrhl. Ale to už na meˇ vesnice udeˇlala takový dojem, že jsem pochopil, že jde o neˇco výjimecˇného..
Centrala

Obsah knihy: Nehoda

Nehoda - examplesNehoda - examplesNehoda - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz