Muzeum umění

Autor
InformaceČesky, 2015
Upozorněníkniha není nová, téměř nečtená
PopisMuzeum umění je nejkrásnější umělecká sbírka, jaká kdy byla shromážděna v knižní podobě. Je to doslova virtuální muzeum výtvarného umění, které na 992…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
6 999
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelUniversum
ISBN9788024249063
EAN9788024249063
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost10.00 Kg
Rozměr348 x 480 x 85 mm
Vazbapevná
Počet stran992

Bližší informace o knize "Muzeum umění"

Muzeum umění je nejkrásnější umělecká sbírka, jaká kdy byla shromážděna v knižní podobě. Je to doslova virtuální muzeum výtvarného umění, které na 992 stranách neobyčejně velkého formátu představuje 2 700 mistrovských uměleckých děl. Muzeum umění, autor kolektiv.


Anotace knihy " Muzeum umění, autor kolektiv"

Tento projekt vzešel od Richarda Schlagmana, který navrhl, abychom si představili neomezený prostor, kde by se dala shromáždit nejlepší umělecká díla z celého světa, bez ohledu na to, jak jsou rozměrná, vzácná nebo jak obtížně jsou ve skutečném životě přístupná. Trvalo více než deset let, než pod jeho vedením a za jeho rad vznikla v prestižním nakladatelství Phaidon největší umělecká sbírka, která se může nacházet pouze mezi deskami knihy.

Kniha obsahuje barevně odlišené „galerie“, „sály“, „chodby“ a „speciální výstavy“ zahrnující stovky soch, fresek, fotografií, tapiserií, vlysů, instalací, performancí, videí, dřevorytů, obrazů a rukopisů, které se skládají dohromady v přehled dějin světového výtvarného umění. Je to jediné muzeum, v němž lze najít Leonardovu Monu Lisu, sbírku Rembrandtových nejlepších autoportrétů, Velázquezovy Las Meninas a Picassovu Guernicu, stejně jako čínskou keramiku, Hokusaiovy dřevoryty, zlaté artefakty z Peru a díla Jacksona Pollocka na jednom místě..
Universum

Listování v knize: Muzeum umění

Ukázková kapitola [pdf; 5 MB]

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz