Moderní typografie -Kriticko-historická esej

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisPopularizační kniha Moderní typografie: esej v kritické historii (Modern typography: an essay in critical history; vyd. 1992) představuje zásadní a hl…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
380
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelPamátník národního písemnictví
ISBN9788088308096
EAN9788088308096
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.60 Kg
Rozměr110x190 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran296

Bližší informace o knize "Moderní typografie -Kriticko-historická esej"

Popularizační kniha Moderní typografie: esej v kritické historii (Modern typography: an essay in critical history; vyd. 1992) představuje zásadní a hluboký příspěvek k tématu tisku a typografie a je životním dílem Robina Kinrosse, které se postupem času stalo součástí základní typografické literatury. Moderní typografie -Kriticko-historická esej, autor Kinross Robin.


Anotace knihy " Moderní typografie -Kriticko-historická esej, autor Kinross Robin"

Kinross v ní přichází s originální myšlenkou, že modernismus v typografii se neobjevil až koncem 20. let minulého století, ale již se sebereflexí tisku a s rozvojem racionalizace tiskařských procesů a nástrojů. Tento pohyb Kinross zaznamenává kolem roku 1700 a odsud pak sleduje vývoj tzv. modernistické typografie. Na rozdíl od většiny historií typografie tak nechápe modernismus jako odchylku od tradiční typografie, ale zároveň zvažuje i jiné než pouze vizuální aspekty, čímž se vyhýbá bibliofilské nostalgii, pro typografickou kulturu tak typickou. Kniha obsahuje řadu barevných ukázek typografických prací. Překlad Jan Čumlivski. Grafika Kateřina Šuterová..
Památník národního písemnictví


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz