Mladí lvi v kleci

Autor
InformaceČesky, 2013
PopisUmělecké skupiny německy hovořících výtvarníků z Čech, Moravy a Slezska v meziválečném období
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 690
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN80-7467-025-1
EAN9788074670251
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.14 Kg
Rozměr210 x 270 mm
VazbaFlexo
Počet stran440

Bližší informace o knize "Mladí lvi v kleci"

Umělecké skupiny německy hovořících výtvarníků z Čech, Moravy a Slezska v meziválečném období Mladí lvi v kleci, autor Anna Habánová, Ivo Habán, Pavel Šopák, Bohuslava Chleborádová, Zdenka Čepeláková, Olga Uhrová, Gabriela Kašková, Michaela Sidenberg.
Anotace knihy " Mladí lvi v kleci, autor Anna Habánová, Ivo Habán, Pavel Šopák, Bohuslava Chleborádová, Zdenka Čepeláková, Olga Uhrová, Gabriela Kašková, Michaela Sidenberg"

Zatímco česká výtvarná scéna první republiky je dnes všeobecně známa a přinejmenším klasická moderna je probádanou oblastí, umění „českých Němců“ sledovaného období zůstává opomíjeno. Přispět ke změně tohoto stavu a ukázat méně známou podobu výtvarného umění meziválečné éry usiluje kniha a výstava Mladí lvi v kleci. Umělecké skupiny německy hovořících výtvarníků z Čech, Moravy a Slezska v meziválečném období, které jsou současně svým způsobem splátkou dluhu německy hovořícím autorům. Kniha zpracovává historii nejdůležitějších uměleckých spolků a je postavena na výběru děl, která byla součástí meziválečných souborných výstav německočeského výtvarného umění doma i v zahraničí. Tato díla se podařilo adresně dohledat a podrobně zmapovat jejich historii. Z důvodů vymezení časového jsou zde zastoupeni umělci narození převážně v rozmezí let 1885–1905, kteří významným způsobem utvářeli obraz výstav meziválečného období. Do jejich životů dramatickým způsobem zasáhly události konce třicátých let, druhá světová válka a poválečné události v Československu, kvůli nimž na čas téměř zmizeli z historického a kulturního povědomí této země. Snahou kolektivu autorů je pokus o navrácení jejich identit do kontextu národní paměti a do dějin umění Čech, Moravy a Slezska..
Arbor Vitae


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz