Miroslav Jiránek / plakáty,ilustrace,typografie

Sleva 20%
Autor
InformaceČesky, 2009
PopisPrůřez tvorby Miroslava Jiránka - plakáty, ilustrace, typografie, obrazy.
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena250 Kč - SLEVA 20%
Cena s DPH
200
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie La Femme
ISBN978-80-86085-91-3
EAN9788086085913
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.36 Kg
Rozměr160 x 190 mm
Vazbabrožovaná s přebalem
Počet stran135

Bližší informace o knize "Miroslav Jiránek / plakáty,ilustrace,typografie"

Průřez tvorby Miroslava Jiránka - plakáty, ilustrace, typografie, obrazy. Miroslav Jiránek / plakáty,ilustrace,typografie, autor Bohuslav Holý, Lubomír Martínek, Miroslav Jiránek.


Anotace knihy " Miroslav Jiránek / plakáty,ilustrace,typografie, autor Bohuslav Holý, Lubomír Martínek, Miroslav Jiránek"

oslav Jiránek se narodil 27.11.1951 v Kolíně, od šesti let žil ve Štětí, v domě s vyhlídkou na hladinu Labe. Už v dětství se řeka stala jedním z hlavních motivů jeho myšlení a voda je rovněž častým prvkem jeho malířské tvorby. V blízkých lesích Kokořínska s mnoha magickými místy se utvářel jeho intimní vztah ke krajině, někde mezi pískovcovými skalami porostlými mechem dostal i neodolatelnou chuť malovat.
Na studia odešel do Prahy, na střední škole grafické pod Petřínem vystudoval úpravu tisku a na Vysoké škole umělecko-průmyslové užitou grafiku.
V Praze se usadil natrvalo, často ale pobývá na venkově, v Hlínovišti nedaleko Bezdězu. Vystudovanému oboru se věnoval přibližně 10 let, hlavní náplní práce byly plakáty, ilustrace a typografie (např. plakáty Tec…, Marsyas, Sport-turist, Znojma, série plakátů s ohroženými druhy zvířat pro pražskou ZOO, ilustrace v knihách Antika žertovně zčeštěn, Válečníkova píseň, Moudrost starých Římanů, typografie v publikacích John Lennon, Šuplík plný Zappy, Láska je kytarové sólo).
Koncem osmdesátých let užitou práci postupně omezoval, volná malba ho bavila víc. Pochopil, že je pro něj příliš obtížné pracovat v obou těchto výtvarných kategoriích a od začátku devadesátých let se věnuje téměř výhradně volné tvorbě. Většina jeho prací jsou olejomalby, převažují obrazy s klidnou, meditativní náladou.
Jeho obrazy našly své místo v menších soukromých sbírkách a není jich mnoho, protože autor při práci nerad spěchá..
Galerie La Femme

Obsah knihy: Miroslav Jiránek / plakáty,ilustrace,typografie

Miroslav Jiránek / plakáty,ilustrace,typografie - examplesMiroslav Jiránek / plakáty,ilustrace,typografie - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz