Minulá budoucnost/Past Future

Autor
InformaceČesky, 2013
PopisSoučasné umění je uhranuto minulostí. Na formálním pólu tendence, pro kterou se již v teorii umění usadily nebo usazují pojmy jako archivní impuls, mo…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFakulta výtvarných umění VUT v Brně
ISBN978-80-214-4794-3
EAN9788021447943
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.20 Kg
Rozměr160x223 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran119

Bližší informace o knize "Minulá budoucnost/Past Future"

Současné umění je uhranuto minulostí. Na formálním pólu tendence, pro kterou se již v teorii umění usadily nebo usazují pojmy jako archivní impuls, modernologie nebo historiografický obrat, nacházíme mnoho nejlepšího ze současného malířství, sochařství nebo grafického designu. Minulá budoucnost/Past Future, autor ZÁLEŠÁK, Jan..


Anotace knihy " Minulá budoucnost/Past Future, autor ZÁLEŠÁK, Jan."

Zaměříme-li se na obsahový pól této tendence, uvědomíme si, že návraty do minulosti jsou stále častěji motivovány povahou naší přítomnosti. Žijeme v době stagnujícího pozdního kapitalismu, produkujícího všeobecný pocit nejistoty a periodicky navracející se krize, jež se z ekonomiky přelévají do všech oblastí společenského života. To, co dnes mnozí umělci hledají, tedy není jakákoli minulost, ale specificky minulá budoucnost – nerealizované, nevyužité nebo opomenuté verze budoucnosti, které by mohly nabídnout alternativu k neuspokojivé přítomnosti..
Fakulta výtvarných umění VUT v Brně


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz