Minimalistický fotograf

Sleva 13%
Autor
InformaceČesky, 2015
PopisCítíte, že vašim fotografiím něco chybí? Minimalismus je možná správná cesta pro vás.
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena299 Kč - SLEVA 13%
Cena s DPH
259
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelZonerPress
ISBN978-80-7413-289-6
EAN9788074132896
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.49 Kg
Rozměr140 x 216 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran144
PřekladatelMgr. Jakub Goner

Bližší informace o knize "Minimalistický fotograf"

Cítíte, že vašim fotografiím něco chybí? Minimalismus je možná správná cesta pro vás. Minimalistický fotograf, autor Steve Johnson.
Anotace knihy " Minimalistický fotograf, autor Steve Johnson"

Každý, kdo fotografuje, může ve fotografování hledat a nalézat něco jiného. Pro někoho je to potěšení ze vstávání ve 4 ráno s touhou lehnout si na dvě hodiny do studené trávy a zmrzlý čekat, až se něco objeví v mlze na hladině rybníka. Pro jiného jde o vzrušení z hektické práce ve studiu. Někoho baví jenom sledování trendů ve vývoji techniky a porovnává vlastnosti nových objektivů a jiný zase jenom čte všechno, co kde kdo napíše, nebo se věnuje filozofování o podstatě fotografování. Fotografie a zájem o ni může mít mnoho velmi odlišných podob. Mnozí z těch, kteří fotografují, se ale dříve nebo později zastaví a začnou přemýšlet o tom, proč vlastně fotografují a co pro ně fotografie znamená.

Tato kniha je jedním takovým zastavením a hledáním cesty. Autor v ní nabízí minimalismus jako přístup, ke kterému sám dospěl. V jeho pojetí se minimalismus netýká pouze otázek kompozice, ale jde dále: od výběru objektů fotografování až po přístup k technickému a fotografickému vybavení. Základem všeho je odpověď na otázky: Jaký jsem vlastně fotograf? A jakým fotografem bych chtěl být?

Zajímavé jsou ty části knihy, které se zabývají úvahami o estetice nebo historickém vývoji názorů na fotografii a rolí, kterou zde sehráli někteří významní fotografové. Jedná se o část dějin fotografie, o které by měl něco vědět každý fotograf.

Knihu doplňuje řada fotografií, které dokreslují autorovy názory, a mnohé z nich mohou být pobídkou pro ty, kteří by k minimalistickému přístupu chtěli najít cestu..
ZonerPress

Obsah knihy: Minimalistický fotograf

Minimalistický fotograf - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz