Mezi dvěma světy: Židovští malíři v Bohemii

Autor
InformaceČesky, 2021
Popis_ Mezi dvěma světy: Židovští malíři v Bohemii Tato publikace provádí životy několika znamenitých malířů židovského původu, kteří měli zásadní vliv na …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
290
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAdolf Loos Apartment and Gallery
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.10 Kg
Rozměr220x290mm
Vazbabrožovaná
Počet stran79

Bližší informace o knize "Mezi dvěma světy: Židovští malíři v Bohemii"

_ Mezi dvěma světy: Židovští malíři v Bohemii Tato publikace provádí životy několika znamenitých malířů židovského původu, kteří měli zásadní vliv na utváření moderního malířství v Bohemii a téměř v celé Evropě. Působili v uměleckých avantgardách, aktivně podporovali židovskou kulturu a pozvedli domácí uměleckou scénu na evropskou úroveň. Mezi dvěma světy: Židovští malíři v Bohemii, autor Vladimír Lekeš / Aneta Kopecká / Zdena Růžičková.


Anotace knihy " Mezi dvěma světy: Židovští malíři v Bohemii, autor Vladimír Lekeš / Aneta Kopecká / Zdena Růžičková"

Jedná se o mimořádně kvalitní autory, jmenovitě – Emil Orlik, Alfréd Justitz, Eugen von Kahler, Georges Kars, Bedřich Feigl, Maxim Kopf a Ludwig Blum. V úvodu je třeba uvést, že malíř Maxim Kopf nebyl židovského původu. Z přirozeného charakteru uměleckého prostředí předválečné doby vyplývá, že měl úzké vazby s židovskými umělci a intelektuály, proto je mu v publikaci věnováno čestné místo. Kniha obsahuje mimo jiné také text Daniela Merona, bývalého velvyslance Státu Izrael v České republice a Anny Azari současné velvyslankyně Státu Izrael v České republice..
Adolf Loos Apartment and Gallery


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz