Maryčka Magdonova

Autor
InformaceČesky, 2017
Popisedice Jedna báseň, svazek druhý Slavná hornická balada o neštěstí a bídě umocňované lidskou lhostejností. Pochmurné, došeda laděné ilustrace jako by …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
190
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelBěžíliška
ISBN978-80-906467-5-9
EAN9788090646759
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.65 Kg
Rozměr150 × 150 mm
Vazbaceloplátěná pevná vazba, ofsetový tisk na papír Munken Pure
Počet stran40

Bližší informace o knize "Maryčka Magdonova"

edice Jedna báseň, svazek druhý Slavná hornická balada o neštěstí a bídě umocňované lidskou lhostejností. Pochmurné, došeda laděné ilustrace jako by sám starý Magdon načrtl uhlem, který se mu stal obživou i záhubou jeho ženy. Kniha získala zvláštní cenu za vynikající ilustrace v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2017. Maryčka Magdonova, autor Christian Morgenstern, Markéta Prachatická.


Anotace knihy " Maryčka Magdonova, autor Christian Morgenstern, Markéta Prachatická"

Příběh o lidském neštěstí umocňovaném lhostejností ostatních otevírá téma k zamyšlení: Zmizela bída a zoufalství popisované v Bezručových Slezských písních opravdu ze světa, nebo se jenom schovávají do míst, kam se raději nedíváme, protože my máme přece každé ráno na stole snídani a v zimě nám stačí otočit kolečkem termostatu? Je dnes víc než před sto lety pomáháno lidem, kteří se nikoli vlastní vinou dostali do situace, kdy musejí pomáhat blízkým, kteří se o sebe neumějí postarat? Mají dnes maryčky jinou možnost, než zvolit skok do vod řeky Ostravice?
Pochmurné ilustrace – obličeje nešťastných sirot, hrobečky i zoufalý skok do vln – jako by načrtl uhlem, který se mu stal obživou i záhubou jeho ženy, sám starý Magdon a nikoli Andrea Tachezy, jejíž rozverné ilustrace a koláže obyčejně vzbuzují úplně jiné pocity..
Běžíliška

Obsah knihy: Maryčka Magdonova

Maryčka Magdonova - examplesMaryčka Magdonova - examplesMaryčka Magdonova - examplesMaryčka Magdonova - examplesMaryčka Magdonova - examplesMaryčka Magdonova - examplesMaryčka Magdonova - examplesMaryčka Magdonova - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz