Mám se moc dobře; počasí mi přeje. Lihu však vzal jsem málo, ba i desek. Krásné tisky ve sbírce Viléma Trmala

Autor
InformaceČesky, 2023
PopisKatalog krásných tisků ze sbírky Viléma Trmala, obsahující jejich úplný soupis a více než půl stovky fotografií těch nejzajímavějších od 16. století d…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 200
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelKodudek
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.20 Kg
Rozměr230 x 270 mm
Vazbavázaná
Počet stran399

Bližší informace o knize "Mám se moc dobře; počasí mi přeje. Lihu však vzal jsem málo, ba i desek. Krásné tisky ve sbírce Viléma Trmala"

Katalog krásných tisků ze sbírky Viléma Trmala, obsahující jejich úplný soupis a více než půl stovky fotografií těch nejzajímavějších od 16. století do doby nedávno minulé (Paraceslus, Alexandr Sergejevič Puškin, Vojtěch Preissig, Ludvík Bradáč, El Lissitzky, Richard Weiner, Jindřich Štyrský, Toyen, Karel Teige, Josef Šíma, Ladislav Klíma, Josef Čapek, František Tichý, Josef Váchal, Markýz de Sade, Zdeněk Rykr, Anna Macková...) Náklad: 199 kusů Mám se moc dobře; počasí mi přeje. Lihu však vzal jsem málo, ba i desek. Krásné tisky ve sbírce Viléma Trmala, autor Pavel Hájek.


Anotace knihy " Mám se moc dobře; počasí mi přeje. Lihu však vzal jsem málo, ba i desek. Krásné tisky ve sbírce Viléma Trmala, autor Pavel Hájek"

Vilémova knihovna. Čtyři kusy starožitného nábytku v přijímacím pokoji. U okna největší z nich. Soudě podle zrcadla za masivní narůžovělou kamennou deskou ve výši pasu mohl být dříve svátečním příborníkem nebo kredencí. V nejvzdálenějším rohu užší a o něco málo vyšší. (Sloužil snad kdysi jako skleník na čajové servisy?) K němu přiléhá rozložitý sekretář ze světlého ořechového dřeva s výraznou kresbou letorostů. A přímo naproti knihovna, kterou mu daroval Vlastimil Vokolek, v první polovině minulého století významný nakladatel a tiskař. Všechny do posledního místa zaplněné svazky a deskami, o nichž Vilém s úsměvem a zároveň naprosto vážně prohlašoval, že by mu za ně ostatní sběratelé snesli přinejmenším modré z nebe..
Kodudek


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz