Malíři světového jména -Jiří (Georges) Kars, Otakar Kubín-Coubine

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisKatalog k výstavě Malíři světového jména - Jiří Georges Kars a Otakar Kubín-Coubine. Pořádá Galerie umění Karlovy Vary v termínu 16. 09. 2021 do 14. 1…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
240
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie umění Karlovy Vary
ISBN978-80-88319-32-0
EAN9788088319320
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.30 Kg
Rozměr230x300 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran80

Bližší informace o knize "Malíři světového jména -Jiří (Georges) Kars, Otakar Kubín-Coubine"

Katalog k výstavě Malíři světového jména - Jiří Georges Kars a Otakar Kubín-Coubine. Pořádá Galerie umění Karlovy Vary v termínu 16. 09. 2021 do 14. 11. 2021. Výstava prezentuje výběr tvorby dvou významných představitelů meziválečné moderny, patřících k tzv. Pařížské škole. Oba patří k nemnoha umělcům z českého prostředí, jejichž jméno má světový zvuk. Výstavu podpořilo MK ČR. Malíři světového jména -Jiří (Georges) Kars, Otakar Kubín-Coubine, autor Rea Michalová.


Anotace knihy " Malíři světového jména -Jiří (Georges) Kars, Otakar Kubín-Coubine, autor Rea Michalová"

Výstava představuje v poutavé konfrontaci reprezentativní výběr tvorby dvou generačních vrstevníků, kosmopolitních představitelů meziválečné moderny, patřících k tzv. Pařížské škole (École de Paris): Jiřího (Georgese) Karse a Otakara (Othona) Kubína–Coubine. Oba patří k nemnoha umělcům z českého prostředí, jejichž jméno má světový zvuk. V dobách největší slávy, ve dvacátých a třicátých letech, vystavovali v proslulých galeriích, například u Berthe Weillové (galeristiky, která mimo jiné uvedla na trh s uměním Pabla Picassa a Henri Matisse, stejně jako uspořádala jedinou výstavu Amedea Modiglianiho za jeho života) a jejich díla se dostala do významných sbírek po celém světě. Jejich životní a tvůrčí východiska byla však poněkud odlišná. Výstavní projekt zajímavou komparací představí podobnosti i rozdílnosti obou zmíněných význačných osobností meziválečného umění v bohatém výběru z deseti galerijních i soukromých sbírek. Výstavu finančně podpořilo Ministerstvo kultury ČR a doprovází ji katalog, který připravila autorka výstavního projektu PhDr. Rea Michalová..
Galerie umění Karlovy Vary


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz