Magie otisku

Sleva 15%
Autor
NakladatelBarrister & Principal
NázevMagie otisku
InformaceČesky, 2016
PopisKnihou Magie otisku. Grafické techniky a technologie tisku se zaplňuje po letech přešlapování a spíše úhoru mezera, která se v českém prostředí vytvoř…
více informací
Dostupnostdo týdne
Běžná cena790 Kč - SLEVA 15%
Cena s DPH
669
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"Sleva 20% na předplatné časopisu Art+Antiques"


ISBN978-80-7485-098-1
EAN9788074850981
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.18 Kg
Rozměr1240 × 280 mm
Vazbavázaná
Počet stran40

Bližší informace o knize "Magie otisku"

Knihou Magie otisku. Grafické techniky a technologie tisku se zaplňuje po letech přešlapování a spíše úhoru mezera, která se v českém prostředí vytvořila po vydání knihy Grafické techniky Aleše Krejči (Praha: Aventinum, 1980), opakovaně vydávané v reedicích. Magie otisku, autor Ondřej Michálek.


Anotace knihy " Magie otisku, autor Ondřej Michálek"

Kniha Magie otisku provází čtenáře od počátků reprodukce obrazu tiskem až do současnosti. Na této cestě staletími se před pozorovatelem postupně vynořují nové a nové reprodukční techniky. Staré zanikají či se větví do sítě odnoží, kde některé z těchto větví končí jako slepé a postupně zapomínané nebo přežívají jen v ateliérech nadšenců. Jiné se naopak rozbíhají do šíře. Četbou nás provázejí další a další generace umělců, rytců a tiskařů, jejichž dílo ilustrují specifika té či oné technologie.

Autor si za jeden z cílů stanovil propojení světa umění se světem technickým. Nenalezneme zde tedy jen reprodukce uměleckých děl spolu s odkazy na jejich tvůrce a okolnosti vzniku, ale i technologický popis reprodukční techniky, jež byla použita. A to vše čtivou formou s vyvážením mezi oběma těmito vzdálenými, ale přece jen blízkými světy. Pečlivý a důsledný výběr obrazového materiálu zajišťuje výbornou ilustraci textu. Pro dokreslení širších souvislostí autor staví do kontrastu čistě umělecké využití tiskových technik i jejich průmyslové aplikace.

Publikace Magie otisku není díky své komplexnosti určena jen odborné veřejnosti, ale má co nabídnout i studentům uměleckých, umělecko-průmyslových a technických oborů. V neposlední řadě kniha míří i k těm, kteří se i bez předchozí znalosti reálií zatouží vydat po stopách magie otisku, jež za sebou zanechává jeden z nejvýznamnějších vynálezů lidských dějin.

Martin Staněk.
Barrister & Principal


Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 28.6. do 10.7.2017 budou expedovány ihned 11.7.2017 . Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení