Luboš Plný - Anatomia Metamorphosis

Autor
InformaceČesky, 2011
PopisKatalog k výstavě ART BRUT Anatomia Metamorphosis přestavující tvorbu tří autorů Anny Zemánkové, Luboše Plného a Františka Dymáčka v Museu Montanelli …
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelABCD
ISBN978-80-254-9587-2
EAN9788025495872
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.54 Kg
Rozměr220 x 280 mm
Vazbapevná
Počet stran63

Bližší informace o knize "Luboš Plný - Anatomia Metamorphosis"

Katalog k výstavě ART BRUT Anatomia Metamorphosis přestavující tvorbu tří autorů Anny Zemánkové, Luboše Plného a Františka Dymáčka v Museu Montanelli v roce 2011. Luboš Plný - Anatomia Metamorphosis, autor Terezie Zemánková, Barbara Šafářová.


Anotace knihy " Luboš Plný - Anatomia Metamorphosis, autor Terezie Zemánková, Barbara Šafářová"

Také tvorba tvůrců zastoupených v projektu Anatomia Metamorphosis je originální, solitérní, unikátní. Přesto lze v jejich dílech vystopovat jisté vzájemné vnitřní spojitosti. Umělecké projekty všech tří autorů spojovala táž utkvělá myšlenka: Zemánková, Plný i Dymáček, každý zcela svébytným způsobem, ve své tvorbě reflektovali svoji tělesnost a podrobovali ji četným anatomickým metamorfózám.

Pro Luboše Plného (*1961) je tvorba vědeckým projektem. Jeho kresby tuší, doplněné často akrylovou malbou a kolážemi, jsou převážně anatomickými autoportréty. Zaznamenává v nich experimenty, které provádí na vlastním těle, které zakresluje v tomografických průřezech. Velkou inspirací pro něj bylo narození syna Vincenta (2005), které se stalo ústředním tématem jeho tvorby posledních let..
ABCD


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz