Lenka Černota - Vlčina

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisKaždý člověk si v sobě nese svoje zvíře. Něco, co v něm symbolizuje a rozehrává to animální, co zůstalo odněkud z úplného počátku. Stopu genetického k…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
250
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelBold Gallery
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.50 Kg
Rozměr210 x 220
Vazbaměkké
Počet stran43

Bližší informace o knize "Lenka Černota - Vlčina"

Každý člověk si v sobě nese svoje zvíře. Něco, co v něm symbolizuje a rozehrává to animální, co zůstalo odněkud z úplného počátku. Stopu genetického kódu, která občas dokáže i dnes - ve vyhrocených situacích nebo naopak chvílích naprostého uvolnění - probudit původní instinkty, divokou přirozenost, ale i vůli přežít za každou cenu. Jedním z takových emblematických zvířat je od pradávna i vlk. Lenka Černota - Vlčina, autor Jan Dotřel, Christian Houge.


Anotace knihy " Lenka Černota - Vlčina, autor Jan Dotřel, Christian Houge"

Pro vizuální umělkyni Lenku Černotu (1985) jsou vlci zásadní, možná až osudové téma, které ji provází v podstatě od dětství a během let se přirozeně infiltrovalo i do jejích obrazů. Vychází při tom z osobní mytologie, rodinné tradice i silné vazby na prostředí lesa, který v ní na rozdíl od většiny jiných lidí nikdy nevyvolával strach, ale naopak pocit bezpečí jako nikde jinde. Vlci jsou pak průvodci i strážci, a ztělesňují při tom také jisté odosobnění od lidské bytosti. Množné číslo je důležité. Absolventka ateliéru Vladimíra Kokolii na pražské akademii se jimi začala systematicky obklopovat už během studia, protože „vlk není nikdy jen jeden“..
Bold Gallery

Obsah knihy: Lenka Černota - Vlčina

Lenka Černota - Vlčina - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz