Kytky v popelnici - Společnost a móda v sedmdesátých letech v Československu

Autor
Informace, 2020
PopisMonografie Konstantiny Hlaváčkové, historičky umění specializované na textil a módu 20. století, s úvodním textem Pavla Kosatíka, připomíná nejdůležit…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
450
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelUměleckoprůmyslové muzeum
ISBN978-80-7101-072-2
EAN9788071010722
Rok vydání
Hmotnost1.60 Kg
Rozměr300x215 mm
Vazbapevná
Počet stran168

Bližší informace o knize "Kytky v popelnici - Společnost a móda v sedmdesátých letech v Československu"

Monografie Konstantiny Hlaváčkové, historičky umění specializované na textil a módu 20. století, s úvodním textem Pavla Kosatíka, připomíná nejdůležitější události sedmdesátých let a jejich vliv na módu a životní styl obyvatel západních zemí a tehdejšího Československa. Snímky oděvů a oděvních doplňků československé a zahraniční výroby i produktů domácích švadlen doplňují fotografie Freda Kramera a Viktora Koláře. Kytky v popelnici - Společnost a móda v sedmdesátých letech v Československu, autor Konstantina Hlaváčková.


Anotace knihy " Kytky v popelnici - Společnost a móda v sedmdesátých letech v Československu, autor Konstantina Hlaváčková"

Sedmdesátá léta byla v mnoha ohledech přelomová. V módě se naplno projevily tendence, které se zrodily na konci šedesátých let a teprve v následujícím desetiletí se plně rozvinuly v návaznosti na myšlenky hnutí hippies. Šatníky se zaplnily oblečením z džínoviny a oděvy inspirovanými etnickými styly. Současně s těmito trendy se rozvíjel romantický retro styl ohlížející se především za třicátými a čtyřicátými léty 20. století. Od druhé poloviny desetiletí společně s punkovým hnutím vstoupil do módy fenomén agresivity. Tradiční vysoká móda (haute couture) se rozvíjela pod vlivem takzvané antimódy. K vývoji měl co říci také feminismus. Všechny tyto oděvní tendence, které měly svůj původ v západní Evropě, nacházely odezvu v komunistickém Československu. Byly však přijaty pouze formálně, bez organického spojení formy s obsahem, společností, která se vyvíjela nesvobodně a izolovaně v podmínkách politické represe a nepřirozeně utvářených společenských vztahů..
Uměleckoprůmyslové muzeum

Obsah knihy: Kytky v popelnici - Společnost a móda v sedmdesátých letech v Československu

Kytky v popelnici - Společnost a móda v sedmdesátých letech v Československu - examplesKytky v popelnici - Společnost a móda v sedmdesátých letech v Československu - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz