Kubismus 1910 - 1925 ve sbírkách Západočeské galerie v Plzni

Autor
InformaceČesky, 2009
PopisKatalog ke stejnojmenné výstavě obsahuje texty Romana Musila, Vojtěcha Lahody a Petra Jindry. Ve stati Operace "Kubišta". Ke genezi sbírky českého kub…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 590 Kč - SLEVA
Cena s DPH
399
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelZapadočeská galerie v Plzni
ISBN978-80-86415-67-3
EAN9788086415673
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.55 Kg
Rozměr235×310 mm
Vazbapevná vazba
Počet stran125

Bližší informace o knize "Kubismus 1910 - 1925 ve sbírkách Západočeské galerie v Plzni"

Katalog ke stejnojmenné výstavě obsahuje texty Romana Musila, Vojtěcha Lahody a Petra Jindry. Ve stati Operace "Kubišta". Ke genezi sbírky českého kubismu v Západočeské galerii v Plzni rekonstruuje Roman Musil na pozadí politické a kulturní úlohy krajských galerií v 50. až 70. letech vznik mimořádně kvalitní sbírky kubismu, zejména děl B. Kubišty. Kubismus 1910 - 1925 ve sbírkách Západočeské galerie v Plzni, autor Roman Musil.


Anotace knihy " Kubismus 1910 - 1925 ve sbírkách Západočeské galerie v Plzni, autor Roman Musil"

Kniha vznikla díky novému rozsáhlému a soustředěnému uměleckohistorickému i archivnímu výzkumu. Objevuje se zde reprezentativní výběr založený na výkladových koncepcích jednotlivých zúčastněných badatelů, umělecké kvalitě a zajímavosti artefaktů z dalších hledisek. Kontextuální pohled vychází zejména z metod kulturněhistorických s důrazem na sledování objednavatelské činnosti zdejší šlechty a měšťanských elit. V intencích dnes dostupných nástrojů studia vizuální kultury středověku jsou tyto metody kombinovány s analýzou stylu, ikonografie a funkce, která z velké části náleží do sféry náboženské.
Kniha koncipovaná a redigovaná odborníky z Ústavu pro dějiny umění FF UK v Praze a ze Západočeské galerie v Plzni zahrnuje studie k historickému a kulturnímu vývoji, uměleckohistorické studie a katalog, zpracovávající nejvýznamnější díla architektury, sochařství, malířství a uměleckého řemesla, a rovněž několik exkurzů, které se napříč uměleckými druhy zaměřují na funkci, ikonografii nebo problematiku autorství a dílenského provozu.
Publikace je doplněna podrobnou bibliografií, jmenným a místním rejstříkem a uzavřena anglickým resumé..
Zapadočeská galerie v Plzni


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz