Konfiskované osudy

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisUmělecké památky z německého majetku získaného československým státem a jejich severočeští majitelé / Konfiszierte Schicksale. Kunstdenkmäler aus deut…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArtefactum
ISBN978-80-88283-24-9
EAN9788088283249
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.55 Kg
Rozměr290 x 230
Vazbabrožovaná
Počet stran703

Bližší informace o knize "Konfiskované osudy"

Umělecké památky z německého majetku získaného československým státem a jejich severočeští majitelé / Konfiszierte Schicksale. Kunstdenkmäler aus deutschem Besitz, erworben durch den tschechoslowakischen Staat, und ihre nordböhmischen Besitzer Konfiskované osudy, autor Kristina uhlíková (ed.).


Anotace knihy " Konfiskované osudy, autor Kristina uhlíková (ed.)"

V centru pozornosti česko-německé publikace stojí proces záchrany, ale i devastace kulturně hodnotných předmětů z majetku postiženého poválečnými nacionálně motivovanými majetkovými represemi, a to se zvláštním důrazem na situaci v severních Čechách. Vzhledem k tomu, že pouhý popis odosobněných úředních mechanismů by sám o sobě nebyl schopen adekvátně přiblížit, co a proč se s těmito věcmi stalo, je k obecným kapitolám připojeno devatenáct případových studií sledujících konkrétní vybrané předměty dnes uložené ve veřejných sbírkách, objekty, jejichž zařízení původně tvořily, a osobnosti jejich posledních soukromých majitelů..
Artefactum


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz